Książki i komiksy

Znamy tłumacza pierwszej części nowego wydania Trylogii Thrawna od Uroboros!

thrawn-trilogy

W lutym tego roku wydawnictwo Uroboros ogłosiło, że zamierza na nowo wydać legendarną Trylogię Thrawna. Jak podano w informacji sprzed kilku miesięcy, pierwsza część cyklu – Dziedzic Imperium – miała zadebiutować na sklepowych półkach już w lipcu, ale od zimowego ogłoszenia słuch po książkach zaginął. Na szczęście dziś sprawa ruszyła odrobinę do przodu.

Choć wciąż nie wiemy, czy wydawnictwu uda się wypuścić na czas zapowiedzianą pierwszą część trylogii, to przynajmniej dostaliśmy potwierdzenie, iż coś dzieje się w tej sprawie. Polski pisarz literatury fantasy oraz tłumacz z języka angielskiego, Marcin Mortka, ogłosił na swoim oficjalnym fanpage’u, że to właśnie on zajmie się przełożeniem powieści Timothy’ego Zahna na nasz ojczysty język:

„(…) Tym bardziej się więc cieszę, iż przypadł mi wielki zaszczyt przełożenia na język polski „Dziedzica Imperium” Timothy’ego Zahna, pierwszej części cyklu Thrawn. Tam bowiem Chewbacca nie dość, że ma wiele do powiedzenia (???), to jeszcze zabiera czytelnika na Kashyyyk. (…)”

Na ten moment pozostaje nam jedynie czekać na oficjalne wieści od Uroboros i liczyć na to, że Dziedzic Imperium już niebawem zagości na naszych regałach.

Do nadrobienia jest przecież jeszcze kolejny cykl Zahna, czyli kanoniczne powieści o Thrawnie. Byłoby miło dostać je szybciej, niż w przyszłym dziesięcioleciu…


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.