Gry

Weteran BioWare i współtwórca gry „Knights of the Old Republic” odchodzi ze studia po 22 latach

star-wars-knights-of-the-old-republic

O tym, że w studiu BioWare – odpowiedzialnym za takie gry, jak Star Wars: Knights of the Old Republic, Star Wars: The Old Republic, Jade Empire, czy serie Mass Effect i Dragon Age – dzieje się źle, wiemy już od dawna. W kuluarach mówi się wręcz, że powstające właśnie Anthem jest tak naprawdę ostatnią deską ratunku dla kanadyjskich deweloperów i jeśli zakończy się fiaskiem, to legendarne studio może przestać istnieć. Teraz cios nadszedł z kolejnej strony, ponieważ szeregi twórców opuścił dotychczasowy dyrektor kreatywny, James Ohlen.

Ohlen pracował w BioWare od 22 lat, a więc kawał czasu, jeśli weźmiemy pod uwagę, jak dynamicznym rynkiem jest branża gier wideo. W trakcie swojej kariery współtworzył tytuły pokroju Star Wars: Knights of the old Republic, Star Wars: The Old Republic, Dragon Age: Początek i Neverwinter Nights. Były dyrektor kreatywny napisał na swoim twitterowym profilu, że był już zmęczony tworzeniem gier i uznał, że czas pójść dalej:

„Po 22 latach odszedłem z BioWare. Kochałem moją pracę przy Anthem, Star Wars, Dragon Age i Dungeons and Dragons. Musiałem jednak zrobić sobie przerwę od branży, by popracować nad czymś mniejszym i bardziej osobistym.”

Nie wiemy, co konkretnie zmusiło Jamesa Ohlena do odejścia z BioWare, ale można domyślać się, że obecny stan studia, które jest finansowo zależne od Electronic Arts, mógł być dodatkowym bodźcem skłaniającym do podjęcia takiego kroku.


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.