Gwiezdne Wojny - Historie

Paul Bettany był zaskoczony słabymi wynikami finansowymi „Hana Solo”

dryden-vos-cover

Paul Bettany udzielił niedawno wywiadu telewizji MTV, którego głównym tematem był film Avengers: Infinity War, gdzie aktor zagrał bohatera o imieniu Vision. W pewnym momencie rozmowa skupiła się na spin-offie Han Solo, ponieważ Bettany odegrał tam dość istotną rolę, wcielając się w postać głównego antagonisty – Drydena Vosa. Jak stwierdził artysta, kiepskie wyniki finansowe Solo były dla niego sporym zaskoczeniem.

„Uwielbiam ten film, poszedłem go obejrzeć i po prostu go pokochałem. Znam kilku zatwardziałych fanów tego uniwersum, na przykład Ryana Adamsa, który powiedział mi: „Ten film był fantastyczny!”. Obejrzał go dwa razy – najpierw zabrałem go na premierę, a potem ponownie wybrał się sam. Byłem naprawdę zdziwiony. Historia jest wspaniała, a wykonanie filmu to genialna robota, więc było to dla mnie bardzo zaskakujące.”

Na całym świecie Han Solo. Gwiezdne Wojny – Historie zarobił niecałe 400 milionów dolarów, co stanowi jeden z najniższych wyników finansowych w historii marki. Należy jednak zaznaczyć, że nie powinniśmy rozpatrywać tego wyniku w taki sposób, jeśli porównamy zarobki spin-offu z całą branżą filmową. Jest to wciąż jeden z bardziej dochodowych filmów na świecie i mieści się w gronie najlepiej zarabiających produkcji tego roku. W podobnym tonie wypowiedział się zresztą Bettany:

„To niemal dziwne, gdy zdaję sobie sprawę, że zagrałem w filmie, który zarobił setki milionów dolarów, a ludzie wciąż mówią, że to za mało. Star Wars ma to do siebie, że prędzej czy później każdy obejrzy ten film i jestem z tego naprawdę dumny, bo uwielbiałem grać Drydena Vosa. Kochałem go. Jest wspaniałą postacią.”

Istnieje wiele teorii odnoszących się do kiepskich wyników finansowych Solo: A Star Wars Story. Analitycy branżowi wskazują, że majowa premiera była bardzo niefortunna, ponieważ zbiegła się z wypuszczeniem do kin kilku innych wysokobudżetowych produkcji, co odciągnęło uwagę od spin-offu. Dodatkowym czynnikiem wpływającym negatywnie na zarobki, miała być kiepsko zaplanowana i nieagresywna kampania marketingowa, która nie trafiła do zbyt wielu potencjalnych widzów, poza społecznością fanów Star Wars.

Już 14 września w USA nastąpi premiera Hana Solo w edycji cyfrowej, zaś 25 września na Blu-ray i 4K Ultra HD. Nie znamy jeszcze daty publikacji filmu na polskim rynku.


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.