Filmy

Timothy Zahn chciałby, aby Mara Jade była częścią kanonu

mara-jade-episode-ix

Już od dłuższego czasu sporo się mówi o możliwym pojawieniu się Mary Jade – postaci obecnie należącej tylko do działu Legend – w Epizodzie IX sagi Star Wars. Oczywiście wszystko to niczym nie poparte plotki, ale jak się okazuje, na powrót Mary do kanonu czekają nie tylko fani. Sam twórca postaci stwierdził, że bardzo chciałby zobaczyć Marę Jade w kreowanym obecnie świecie.

Timothy Zahn w wywiadzie udzielonym Talking Bay 94 został zapytany, która z jego postaci lub historii powinna według niego trafić do kanonu i jego pierwszą odpowiedzią była właśnie Mara Jade. W odpowiedniej roli, oczywiście, bo na małe i bezwartościowe cameo Zahn nie ma zamiaru się zgadzać:

„Nie chciałbym, żeby po prostu kogoś zastrzeliła, przeszła gdzieś w tle albo coś podobnego. Ale gdyby znalazłoby się dla niej odpowiednie miejsce w historii… Obiecuję wam, że wskażę je grupie opracowującej historie dla Lucasfilmu, a wtedy to do nich będzie należała decyzja, czy to zrobić, czy nie.”

Oczywiście to jednocześnie może oznaczać, że przynajmniej na razie Lucasfilm nie ma żadnych planów na wprowadzenie Mary do kanonu, co z kolei znaczyłoby, że nie zobaczymy jej też w Epizodzie IX. Co prawda Zahn może po prostu o nich nie wiedzieć, ale nie wydaje się to zbyt prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że cały czas zachowuje pewną kontrolę kreatywną nad jej losami. Możliwe też, że pisarz nie chce zdradzać żadnych informacji na temat kolejnego filmu osadzonego w świecie Gwiezdnych Wojen, o których po prostu nie może mówić. Ale to oczywiście tylko spekulacje i na razie należy założyć, że Mara Jade póki co pozostanie postacią z Legend, a wszelkie plotki powinniśmy traktować z przymrużeniem oka, bo wszystko okaże się w swoim czasie – podczas seansu lub wcześniej, w zależności od tego, czym podzieli się z nami wytwórnia w ramach kampanii marketingowej.

Epizod IX trafi do kin w grudniu przyszłego roku. Za kamerą już niedługo stanie J.J. Abrams, realizując film, którego scenariusz opracował wraz z Chrisem Terrio. Przed obiektywem staną między innymi Diasy Ridley, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Keri Russell, która mogłaby wcielać się właśnie w Marę Jade (ale to tylko spekulacje na podstawie plotek) oraz, jeśli wierzyć ostatnim doniesieniom, Billy Dee Williams.


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.