Filmy

Simon Pegg żałuje swojej ostrej krytyki Jar Jara

Simon-Pegg-Jar-Jar-Binks

Simon Pegg, aktor znany między innymi ze swoich ról w trzech częściach filmowego Star Treka, serii Mission: Impossible czy filmów Edgara Wrighta, mający także swój mały udział w sadze Star Wars, niejednokrotnie w bardzo negatywnym tonie wypowiadał się na temat Trylogii Prequeli, szczególnie krytykując Jar Jar Binksa. Po tym, jak aktor wcielający się w postać – Ahmed Best przyznał, że po poznaniu reakcji widzów na jego występ rozważał nawet samobójstwo, Pegg stwierdził, że żałuje swoich słów.

Podczas wywiadu udzielanego NowThis w ramach promocji Mission: Impossible – Fallout aktor miał okazję powiedzieć, jak bardzo żałuje swoich ostrych wypowiedzi:

„Bardzo żałuję, że w tym wszystkim ucierpiał człowiek. Wydaje mi się, że większość ludzi traktowała Jar Jar Binksa jakby był prawdziwym stworzeniem i narzekała, że jest irytujący lub że go nie lubią. A za tym wszystkim stał jakiś człowiek. Przeczytałem to i pomyślałem: „Chryste, jestem jednym z tych ludzi” i czuję się z tym okropnie.”

Simon Pegg odniósł się też do sytuacji z Kelly Marie Tran, odtwórczyni roli Rose Tico w Ostatnim Jedi, która wycofała się z mediów społecznościowych, ponieważ stale była nękana przez osoby, którym nie podobał się film lub odgrywana przez nią postać:

„Bardzo mi przykro z powodu Kelly Marie Tran, bo po prostu była w filmie. To tylko pieprzony film. Nic więcej.”

Aktor zwrócił uwagę na faktyczny stan sporej części fandomu Star Wars, dla której liczy się tylko ich opinia i przez którą każdy o odmiennym zdaniu, nie mówiąc o osobach mających wkład w dany film, grę, komiks czy książkę, zostaje poniżany. Oczywiście, nie trzeba wszystkiego lubić, a także negatywne opinie jak najbardziej trzeba wyrażać – należy jednak zapamiętać, aby zawsze przy okazji zachować szacunek do… Wszystkich innych ludzi.


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.