Filmy

Brat Carrie Fisher zadowolony z pośmiertnego udziału aktorki w Epizodzie IX

general-leia-organa-2

Planowane wykorzystanie scen z Carrie Fisher nakręconych na potrzeby Przebudzenia Mocy Epizodzie IX z całą pewnością było jednym z większych zaskoczeń związanych z ogłoszeniem listy osób pracujących nad nowym filmem sagi Star WarsTodd Fisher, brat aktorki, miał okazję wyrazić, jak bardzo cieszy go fakt, że w zwieńczającym nową trylogię rozdziale znalazło się miejsce dla jego zmarłej siostry.

W wywiadzie udzielonym The Hollywood Reporter Fisher przypisał reżyserowi i jednemu ze scenarzystów filmu, J.J. Abramsowi, przepchnięcie pomysłu na przywrócenie postaci granej przez jego siostrę bez potrzeby generowania jej cyfrowo lub zastępowania przez inną aktorkę, tak, aby zachować szacunek dla zmarłej, która do roli Lei była bardzo przywiązana. Warto jednak dodać, że to właśnie on już wcześniej zasugerował takie rozwiązanie:

„J.J. naprawdę to zrobił… Jeśli to ja zainspirowałem w jakiś sposób do podjęcia decyzji o zachowaniu Lei w historii, to wspaniale.”

Trochę później brat Carrie Fisher rozmawiał też z Entertainment Tonight i opierając się na tym, co przeczytał w scenariuszu, starał się rozwiać obawy dotyczące tego jednak karkołomnego pomysłu. W końcu sceny zostały nakręcone do innego filmu, w zupełnie innym kontekście – Todd Fisher jednak uspokaja, choć przyznaje, że rzeczywiście rzecz nie była taka prosta do zrealizowania:

„Zorganizowali scenariusz i sceny z nią, mające pozwolić na jej udział w taki sposób, że wygląda to, jakby nakręcili je wczoraj. Czy to nie wspaniałe, że sceny stworzone kilka lat temu były zamrożone w czasie, żeby w ostatnim rozdziale postać mogła się odrodzić i przemówić jeszcze raz? Jak wiecie, kiedy robi się film, mnóstwo scen zostaje wyciętych. Masa z nich nie trafia nigdy do filmu. W tym przypadku musiało im być bardzo trudno wrócić i przeglądać każdą klatkę materiału, żeby stwierdzić, co może być użyteczne, a potem wpisać to jakoś do scenariusza. To nie było łatwe zadanie.”

Fisher powiedział też, że razem z Billie Lourd, córką Carrie, nie mogą zdradzić, w jaki dokładnie sposób niewykorzystane dotąd materiały ze zmarłą aktorką zostaną wykorzystane w Epizodzie IX:

„Są rzeczy, które wiemy, ale nie możemy o nich powiedzieć.”

Ostatni epizod nowej trylogii Gwiezdnych Wojen w reżyserii J.J. Abramsa trafi do kin w grudniu przyszłego roku.


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.