Saga Star WarsWydarzenia

Disney próbuje odzyskać prawa do dystrybucji telewizyjnej i online „Gwiezdnych Wojen”

star-wars-tv-rights-turner

W 2016 roku Disney sprzedał na 8 lat prawa do dystrybucji telewizyjnej i streamingu filmów z akcją osadzoną w odległej galaktyce. Nabywcą tychże praw został Turner Broadcasting, dzięki czemu takie sieci telewizyjne, jak TBS i TNT zyskały możliwość transmitowania kolejnych części filmowej serii. Teraz jednak firma ma zamiar utworzyć własną platformę streamingową i brak tych praw może spowodować, że do 2024 disneyowska usługa nie zaoferuje mieszkańcom Stanów Zjednoczonych żadnej gwiezdnowojennej produkcji.

Jak donosi Bloomberg, choć na razie rozmowy nie posunęły się dalej niż zaproponowanie przez Disneya powrotu do stanu rzeczy sprzed układu na 8 lat, już napotkano opór. Turner żąda rekompensaty – i nic dziwnego, w końcu firma zapłaciła 275 milionów za prawa do dystrybucji wszystkich filmów, począwszy od Nowej Nadziei, aż do tych, które mają dopiero powstać. Zakładano, że będzie je posiadać jeszcze przez najbliższe 6 lat.

Nie wiadomo na razie, jakie straty naliczy sieć i jakiej sumy zażąda za zwrócenie praw. Disney najpewniej jednak przystanie na postawione warunki – w przeciwnym wypadku na nową usługę streamingową nie trafi jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek, przez co mogłaby stać się mniej dochodowa.


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.