Seriale

„Wojny Klonów” bez Anakina i Obi-Wana – tak początkowo miał wyglądać serial

The Clone Wars

Wojny Klonów to serial prawdopodobnie niedoskonały, ale z całą pewnością uwielbiany przez ogromną część fanów Gwiezdnych Wojen. Bardzo dobrze rozwinął znane z prequeli postaci, wprowadził kilka zupełnie nowych i dał szansę bohaterom trzeciego planu, by bardziej zabłysnęli. Jak się okazuje, twórca animacji zakładał zupełnie inny plan na swój projekt.

Jak donosi CinemaBlendDave Filoni początkowo chciał stworzyć serial podobny do nowszych Rebeliantów i nie podejrzewał, że przyjdzie mu pracować nad faktyczną wojną na ogromną skalę z udziałem kluczowych postaci pokroju Anakina Skywalkera czy Obi-Wana Kenobiego:

„Próbowaliśmy wymyślić postaci do serialu i zastanawialiśmy się, jak właściwie zrobimy serial oparty na Wojnach Klonów, bo przecież to ogromny temat, wymagający dosłownie tysięcy klonów walczących z tysiącami droidów, więc zdecydowaliśmy się na coś w kierunku pomysłu ekipy z oryginalnej trylogii – dwójka Jedi pracująca ze szmuglerami.”

Wszystko zmienił George Lucas, który po usłyszeniu pomysłów Filoniego zdecydował o obecnym kształcie Wojen Klonów:

„Poszliśmy z tym pomysłem do George’a, a on spojrzał na mnie i myślał mrucząc. Więc Anakin Skywalker będzie robić to, a Obi-Wan Kenobi będzie robić to, a my nigdy nie zakładaliśmy, że będziemy pracować nad tymi postaciami. Nie sądziłem, że mogę być kimś, kto będzie pisał postać Anakina Skywalkera. To okropnie ważny bohater. Ale George powiedział: „No cóż, nauczę cię tego.” I to zrobił. I tak właśnie stworzyliśmy ten serial, podążając w wyznaczonym przez niego kierunku.”

Trzeba przyznać, że trudno nie cieszyć się, że plany na Wojny Klonów tak się zmieniły – dzięki temu dostaliśmy sporo naprawdę dobrych historii z udziałem znanych bohaterów, a sam pomysł nie umarł, bo przecież 4 lata temu powstał serial Star Wars: Rebelianci, bazujący na motywach bardzo podobnych do pierwszych założeń poprzedniego serialu.

Przypomnijmy, że niedługo czeka nas wznowienie Wojen Klonów – zupełnie nowe odcinki tworzone przez zespół prowadzony przez Dave’a Filoniego trafią na powstającą właśnie platformę streamingową Disneya.


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.