Seriale

Bohaterowie „Rebeliantów” mieli odnaleźć plany Gwiazdy Śmierci

Death_Star_Rebels

Historia przedstawiona w serialu Star Wars: Rebelianci jest już kompletna i wszyscy zainteresowani animacją wiedzą, jak skończyła się podróż Ezry Bridgera oraz załogi Ducha. Jak się jednak okazuje, animowana seria nie zawsze miała być opowieścią o dorastaniu młodego Jedi, o czym w niedawnym wywiadzie opowiedział producent i współtwórca Star Wars Rebels, Dave Filoni.

Zdradził on, że pierwotnym założeniem dla fabuły serialu było zdobycie przez bohaterów planów Gwiazdy Śmierci, jednak szyki pokrzyżowało opracowanie pierwszych koncepcji Łotra 1:

„Na wczesnym etapie prac pojawiały się rozmowy na temat skupienia fabuły Rebeliantów wokół zdobycia planów Gwiazdy Śmierci. Ale gdy pojawił się Łotr 1 i powoli zaczął nabierać kształtów, stało się dla nas oczywiste, że nie będziemy brnąć w tamtym kierunku. Szczerze mówiąc, nawet nie miałem ochoty brać się za tę historię w Rebeliantach, bo nie chciałem, by bohaterowie służyli wyłącznie za fragment większej układanki. Zależało mi na tym, aby była to samodzielna historia tego dzieciaka.”

Choć widzowie bez wątpienia dobrze orientowali się w tym, jakimi zasadami kierowało się Imperium, to już bohaterowie żyjący pod butem reżimu byli zupełną nowością dla fanów. Filoniemu zależało właśnie na tym, by bardziej skupić się na rozwoju pierwszoplanowych postaci, aniżeli przybliżaniu wątków politycznych:

„W pierwszym odcinku widzieliśmy dzieciaka żyjącego na planecie okupowanej przez Imperium. Logiczne wydaje się zatem, że w jakiś sposób pokona stojące przed nim przeszkody i ocali żyjącą tam ludność. Jeśli jesteśmy doświadczonymi fanami, to wiemy, że będzie miał naprawdę ciężki orzech do zgryzienia. W końcu Luke Skywalker musiał zrobić to samo dla całej galaktyki. Pytanie brzmiało zatem, jak powinniśmy rozwiązać ten konkretny wątek fabularny. Jak sprawić, by Ezra odniósł znaczące zwycięstwo? Jak może ocalić swoich przyjaciół i ludność?”

Filoni nie był jedyną siłą napędową animowanej serii, ponieważ spory wkład w znany nam kształt historii miał również koproducent Rebeliantów, Simon Kinberg:

„Sądzę, że Simon Kinberg bardzo pomógł mi w skupieniu się na odpowiednim rozwoju fabuły, ponieważ zawsze był nieugięty w kwestii wątku rodzinnego serialu. Jest ten dzieciak, a wszytko kręci się wokół niego i jego bliskich. Z czasem zaczęliśmy składać poszczególne puzzle i uwydatniać znaczenie jego rodziny i biologicznych rodziców w kontraście do nowych rodziców, czyli Kanana i Hery. Historia wyrosła na ukazaniu nam, do czego Ezra jest przywiązany i z czym musi ostatecznie zerwać. Dowiadujemy się, w jaki sposób przyjaciele stali się częścią jego życia. W końcu doszliśmy do punktu, w których chciałem się znaleźć, czyli ocalenia przyjaciół oraz planety Lothal przed zakusami Imperium.”

Za Oceanem ostatni sezon Star Wars: Rebeliantów jest już dostępny do kupienia na nośnikach Blu-ray. Nie znamy jeszcze daty ewentualnej polskiej premiery.


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.