Seriale

Kolejne przecieki o serialu aktorskim Star Wars – jeszcze większy budżet i start zdjęć w październiku

Mandalorians

Raptem przedwczoraj informowaliśmy Was o przeciekach na temat serialu aktorskiego reżyserii Jona Favreau, do których dotarł dziennik The New York Times. Dowiedzieliśmy się wtedy, że pierwszy sezon ma się składać z 10 epizodów i kosztować łącznie około 100 milionów dolarów, a jego akcja rzekomo osadzona będzie na ojczystej planecie Mandalorian. Podobny budżet posiadały również początkowe sezony hitu stacji HBO, czyli Gry o Tron, więc z pewnością nie jest to kwota nieosiągalna dla marki tak potężnej, jak Star Wars. Najnowsze plotki ujawniają kilka dodatkowych faktów o gwiezdnowojennej produkcji, wskazując między innymi, że jej budżet może być nawet większy niż wstępnie zakładano.

Daniel Alter, mocno związany ze środowiskiem Hollywood, napomknął niedawno na Twitterze o plotkach sprzed kilku dni, sugerując, że doniesienia o kosztach są niedoszacowane:

„Słyszałem, że ma być nawet więcej. Przygotujcie się na duże niespodzianki.”

Jeśli sądzicie, że budżet porównywalny z GoT jest duży i „więcej się nie da”, to udowodnimy, że przykładów znacznie wyższej kwoty przeznaczonej na produkcję serialu nie trzeba szukać zbyt daleko. Powstająca właśnie seria, która osadzona będzie w tolkienowskim świecie Władcy Pierścieni, otrzymała na dwa początkowe sezony kwotę 250 milionów dolarów, przy czym nie wlicza się w nią kolejnych 250, przeznaczonych na wykupienie praw do streamowania jej na całym świecie. Sugerując się podobnymi przykładami, można bezpiecznie założyć, że Disney nie będzie szczędził środków na serial aktorski w świecie Gwiezdnych Wojen – tym bardziej, że będziemy mieli do czynienia z pierwszą tego typu produkcją osadzoną w realiach odległej galaktyki.

Nie są to jednak wszystkie rewelacje o najnowszym dziele Jona Favreau. Kolejne doniesienia płyną ze strony portalu DiscussingFilm, twierdzącego, iż posiada ekskluzywne informacje o dacie rozpoczęcia nagrań do gwiezdnowojennej serii. Jeśli wierzyć słowom serwisu, prace ruszą 1 października bieżącego roku w Los Angeles:

„Produkcja telewizyjnej serii Star Wars od Jona Favreau ma się rozpocząć 1 października w Los Angeles. (EKSKLUZYWNA INFORMACJA).”

Nie jest to termin zupełnie oderwany od rzeczywistości, jeśli założymy, że pierwszy sezon ma być gotowy wraz z uruchomieniem platformy streamingowej Disneya, która ma trafić do powszechnego użytku pod koniec 2019 roku – październik wydaje się w tym kontekście ostatnim dzwonkiem do startu nagrań.

Choć powyższe doniesienia brzmią bardzo obiecująco, to mamy nadzieję, że niebawem doczekamy się jakichś oficjalnych wieści na temat serialu. Niezależnie od tego, czy plotki się potwierdzą, mamy przeczucie, że cierpliwość fanów zostanie odpowiednio nagrodzona.


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.