FilmyGwiezdne Wojny - HistorieSeriale

Platforma streamingowa Disneya bez „Gwiezdnych Wojen” sprzed 2019 roku

star_wars___the_complete_saga_cover_expanded_by_moonysascha-d8ufm7t

Niedawno informowaliśmy Was, że Disney stara się odzyskać prawa do dystrybucji telewizyjnej i online filmów z akcją osadzoną w odległej galaktyce. Jak się okazało, nie doszło do porozumienia i na powstającej właśnie platformie streamingowej przez długi czas zabraknie sporej części pozycji z frazą Gwiezdne Wojny w tytule.

Obawy potwierdził sam przewodniczący firmy, Bob Iger, który rozmawiając z Variety powiedział, że nowa usługa nie zaoferuje dostępu do żadnego z gwiezdnowojennych filmów wyprodukowanych przed 2019 rokiem:

„Marketing postawi sprawę jasno – nie będzie tam tego. Ale znajdą się tam Gwiezdne Wojny wypuszczone w 2019 i później.”

Wygląda na to, że Disney woli zaczekać, aż prawa do dystrybucji konkretnych tytułów same do nich wrócą po wygaśnięciu umów, niż dodatkowo za nie płacić. A wiemy, że na ich platformie streamingowej i tak nie zabraknie zawartości związanej z odległą galaktyką, bo trafi na nią wyprodukowany w 2019 Epizod IX, serial aktorski Jona Favreau, wznowione Wojny Klonów oraz mające dopiero powstać filmy – trylogia Riana Johnsona i seria twórców Gry o Tron.

Jak na razie nie wiadomo, czy problem obejmie dystrybucję w państwach innych niż USA.


Zbieramy podpisy pod petycją o wydanie w Polsce nowokanonicznych książek o Wielkim Admirale Thrawnie. Jeśli popieracie naszą inicjatywę i chcielibyście przeczytać Thrawna po polsku już w 2019 roku, możecie złożyć swoje podpisy po kliknięciu w odnośnik poniżej!

thrawn-alliances-petycja

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.