Seriale

Dave Filoni o jedności świata „Gwiezdnych Wojen”, jaką tworzą filmy i animowane seriale

dave-filoni-star-wars-movies-saga-tv-shows-rebels-the-clone-wars

Z faktem, że animowane seriale rozwijające uniwersum Gwiezdnych Wojen są wśród fanów sagi niezwykle cenione, nie można się kłócić. Jak bardzo popularne są na przykład Wojny Klonów najlepiej pokazuje ciepłe przyjęcie zapowiedzi wznowienia serialu, którego finałowy sezon zobaczmy pod koniec 2019 roku. W środowisku fanów odległej galaktyki seriale animowane traktowane są praktycznie na równi z aktorskimi filmami, a wszystko, co przedstawiają, ma taką samą wartość.

Z tego zjawiska bardzo cieszy się twórca obu powstałych jak dotąd seriali – Wojen Klonów oraz Rebeliantów – Dave Filoni, który w wywiadzie dla portalu Comicbook.com wyznał swoje uczucia względem opowiadanych przez siebie historii oraz ich odbioru:

„Jedną z rzeczy, którą udało nam się osiągnąć tworzonymi przez nas animacjami Star Wars, jest fakt, że fani naprawdę akceptują je jako część historii i dla ogromnej większości forma nie ma żadnego znaczenia. Czasami ludzie patrzą na animację i myślą o niej jako o czymś innym niż reszta historii. George [Lucas – przyp. red.] zawsze traktował animacje, które tworzyliśmy, jako część jego historii, opowiadanej po prostu przy pomocy innego narzędzia. Myślę, że tak też patrzą na to fani, a my robiliśmy wszystko, stawialiśmy sobie wyzwania i staraliśmy się osiągnąć ten wysoki poziom filmów Star Wars, także tych oryginalnych. Kontynuujemy opowiadanie świetnych historii i robimy to według ścisłego standardu Gwiezdnych Wojen, bo zawsze staraliśmy się postępować ten sposób.”

Dave Filoni z pewnością będzie miał jeszcze wiele okazji, by poopowiadać nam o świecie Gwiezdnych Wojen. Choć Rebeliantów niedawno musieliśmy pożegnać, już niedługo wrócą do nas z nowymi odcinkami Wojny Klonów oraz zadebiutuje zupełnie nowy Resistance, za którego także to on odpowiada.


Zbieramy podpisy pod petycją o wydanie w Polsce nowokanonicznych książek o Wielkim Admirale Thrawnie. Jeśli popieracie naszą inicjatywę i chcielibyście przeczytać Thrawna po polsku już w 2019 roku, możecie złożyć swoje podpisy po kliknięciu w odnośnik poniżej!

thrawn-alliances-petycja

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.