Seriale

Dave Filoni o wyzwaniu, jakie stanowi dla niego nowy sezon „Wojen Klonów”

clone-wars-saved-bokatan-ahsoka

Niedawne ogłoszenie stworzenia przez Lucasfilm finalnego sezonu animowanej serii Star Wars: The Clone Wars z pewnością zelektryzowało sporą część fandomu Gwiezdnych Wojen. Rzesza miłośników serialu zareagowała bardzo entuzjastycznie na wieść o tym, iż dane nam będzie jeszcze raz spotkać się z ulubionymi bohaterami, jednak kolejny sezon oznacza również więcej wyzwań dla twórców – z Dave’em Filonim na czele.

Kreator Wojen Klonów opowiedział o swoim spojrzeniu na tę kwestię w niedawnym wywiadzie dla Comicbook.com. Filoni przyznał, że czuje sporą presję w związku z nowym zadaniem, jakiemu musi podołać, ale jednocześnie wie, że powinien zaufać swojemu doświadczeniu:

„W przypadku Wojen Klonów występuje pewna presja, bo dość oczywistym jest, że ludzie uwielbiali ten serial. Dorastali wraz z nim. To było dla nich coś niezwykle ważnego. Czuję w związku z tym presję, ponieważ zależy mi na tym, żeby stworzyć dla nich coś niesamowitego. Postawiłem więc sobie wyzwanie, by nie korzystać z łatwych rozwiązań fabularnych i nie iść utartymi ścieżkami.”

CloneWarsSaved_Filoni

Seria mocno zagłębiała się w wydarzenia dziejące się pomiędzy Atakiem Klonów a Zemstą Sithów. Pierwsze skrzypce odgrywali tam Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi i stworzona na potrzeby serialu Ahsoka Tano, która z czasem podbiła serca widzów. Dla pokolenia młodych fanów Wojny Klonów były pierwszą stycznością z odległą galaktyką, w związku z czym Filoni chciałby poprowadzić fabułę siódmego sezonu w taki sposób, by dorośli weterani animacji czuli, że bohaterowie zmienili się podobnie do nich:

„Czasem pracujemy też nad materiałem, który stworzyliśmy dawno temu. Postanowiłem więc wrócić do niego i przyjrzeć mu się bliżej, bo teraz jestem zupełnie innym twórcą… Wydaje mi się, że lepszym. Zadaję sobie czasem pytanie, jak mogę usprawnić pewne rzeczy. Robimy to zresztą z każdym kolejnym sezonem naszych seriali. Ostatni sezon Rebeliantów będzie znacznie lepszy od pierwszego – ta sama zasada dotyczy Wojen Klonów. Więc teraz zastanawiam się, jak powinienem podejść do serialu, który przestaliśmy tworzyć pięć lat temu? Jak uczynić go jeszcze lepszym niż był? To jest prawdziwe wyzwanie. Nie odtwarzamy po prostu tego, co było. Kontynuujemy historię i chcemy, by była znacznie lepsza.”

Balans pomiędzy spełnieniem oczekiwań fanów a poprowadzeniem opowieści w odpowiedni sposób ostatecznie sprowadza się do podążania za instynktem:

„Powiedziałbym, że wszystko, co robię, sprowadza się do podążania za instynktem. Lubię myśleć, że w głębi duszy wciąż jestem fanem, pomimo tego, że robię to wszystko już naprawdę długo. Kiedy tworzę nową historię, mam nadzieję, że inni ludzie również ją pokochają.

Mogę tu liczyć właściwie tylko na siebie, bo nie byłbym w stanie tworzyć opowieści kierując się wyłącznie odczuciami innych. Wiesz, co mam na myśli? Nie mogę wziąć jakichś danych, stwierdzić, że ludzie mają dobre pomysły i po prostu zacząć je realizować. Sądzę, że jest wiele utalentowanych osób, ale ja nie pracuję w ten sposób. Muszę wierzyć w to, co robię i mówię. Tylko w ten sposób jestem w stanie powołać tych bohaterów do życia.”

Finalny sezon Star Wars: The Clone Wars zadebiutuje wraz ze startem platformy streamingowej Disneya, co nastąpi pod koniec 2019 roku.


Zbieramy podpisy pod petycją o wydanie w Polsce nowokanonicznych książek o Wielkim Admirale Thrawnie. Jeśli popieracie naszą inicjatywę i chcielibyście przeczytać Thrawna po polsku już w 2019 roku, możecie złożyć swoje podpisy po kliknięciu w odnośnik poniżej!

thrawn-alliances-petycja

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.