Gwiezdne Wojny - Historie

Oficjalnie przyznano, że wstrzymano prace nad filmem z akcją osadzoną na Tatooine

obi-wan-kenobi-boba-fett-tatooine

Jakiś czas po tym, jak okazało się, że Solo będzie pierwszą finansową wpadką Lucasfilmu, rozeszły się plotki, jakoby wytwórnia przerwała prace nad spin-offami, które miały być poświęcone postaciom Obi-Wana Kenobiego oraz Boby Fetta. Pogłoski zostały częściowo zdementowane i oznajmiono, iż kolejne projekty nadal są rozwijane – nie wspomniano dokładnie o Kenobim ani Fetcie, w związku z czym fani doszli do wniosku, że filmy o nich po prostu nigdy nawet nie miały powstać. Teraz jednak wyszło na jaw, że trwała produkcja spin-offu z akcją rozgrywającą się między innymi na Tatooine, ale prace zostały wstrzymane.

Powiedział o tym Neil Lamont, scenograf z Lucasfilmu, pracujący dotąd nad trzema z czterech ostatnich filmów osadzonych w świecie Gwiezdnych Wojen, kiedy w ramach promocji domowego wydania Hana Solo udzielał wywiadu CinemaBlend:

„Zaczynaliśmy właśnie naszą pracę nad kolejnym spin-offem Gwiezdnych Wojen. Właśnie przystępowaliśmy do realizacji scen na Tatooine, co byłoby bardzo interesujące, oraz paru nowych światów. Mam nadzieję, że jeśli to znów ruszy, będziemy mieli szansę, aby dalej nad tym pracować.”

Oczywiście sam fakt, że w filmie miałaby się pojawić dobrze znana z sagi Skywalkerów pustynna planeta nie musiałby oznaczać, że byłby to tytuł poświęcony mistrzowi Jedi lub łowcy nagród (choć warto zaznaczyć, że przecież obaj są mocno związani z Tatooine). Jednak cały czas pozostaje nam inna sprawa – bez względu na to, jakiego filmu produkcję wstrzymano, to faktem jest, że, wbrew zapewnieniom ze strony Lucasfilmu, jakiś film został wstrzymany. To z kolei może znaczyć, że po klapie finansowej ostatniego spin-offu wytwórnia rzeczywiście nie jest do końca zdecydowana, co chce robić z samodzielnymi filmami w uniwersum Star Wars.

Jak na razie pewnymi pozycjami na liście gwiezdnowojennych premier pozostają Epizod IX w rezyserii J.J. Abramsa, niezwiązana z sagą trylogia Riana Johnsona oraz seria filmów autorstwa twórców serialowej Gry o Tron.


Zbieramy podpisy pod petycją o wydanie w Polsce nowokanonicznych książek o Wielkim Admirale Thrawnie. Jeśli popieracie naszą inicjatywę i chcielibyście przeczytać Thrawna po polsku już w 2019 roku, możecie złożyć swoje podpisy po kliknięciu w odnośnik poniżej!

thrawn-alliances-petycja

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.