Seriale

Niezwykle negatywne reakcje na zwiastun „Star Wars: Resistance”

Star_Wars_Resistance_Opinie

Opublikowany wczoraj zwiastun nadchodzącego serialu Star Wars: Resistance miał zdradzić nam co nieco na temat fabuły oraz stylistyki, jaką będzie charakteryzowała się animacja. W teorii miał on zachęcić fanów Gwiezdnych Wojen do włączenia w październiku kanału Disney Channel i obejrzenia pilotażowego odcinka serii. Niestety, pierwsze spojrzenie na dzieło inspirowane stylem anime, którego głównym bohaterem będzie młody pilot Kazuda Xiono, nie przypadło do gustu ogromnej części społeczności, czego wyrazem jest spora liczba negatywnych reakcji pod filmikiem na youtube’owym kanale Disneya.

Resistance Oceny
Proporcja pozytywnych i negatywnych reakcji nie wróży zbyt dobrze nowej animacji od Lucasfilmu

Gdy piszemy ten artykuł, na blisko 20 tysięcy reakcji, które pojawiły się pod materiałem wideo, 14 tysięcy (około 70%) to kliknięcia łapek w dół. Bez ogródek możemy zatem stwierdzić, iż zwiastun Star Wars: Resistance zdobył niechlubny tytuł najgorzej ocenianego trailera gwiezdnowojennej produkcji od czasu, gdy Disney przejął prawa do marki.

Jakie mogą być tego przyczyny? Na pierwszy plan wysuwa się wspomniana wcześniej stylistyka – wiele osób wskazuje, że inspiracja anime nie była dobrym posunięciem. Zauważa się także, że sam sposób realizacji efektów wizualnych przywodzi na myśl azjatyckie bajki tworzone ponad dekadę temu.

Jeśli jednak ktoś uzna, że aspekty wizualne nie są najważniejsze, to fabularnie także nie pokazano nam niczego, co mogłoby wzbudzić w widzach znaczące zainteresowanie. Historia kręci się wokół pilota myśliwców wyścigowych, który zostaje zrekrutowany przez Ruch Oporu do wykonania tajnej misji. Tyle wiedzieliśmy już od kilku miesięcy, a zwiastun nie pokazał nam praktycznie niczego nowego, serwując za to dawkę humoru rodem z kreskówek o Tomie i Jerrym.

Oczywistym jest, że animacja ma trafić przede wszystkim do młodszych odbiorców, a nie dorosłych widzów. Sęk w tym, że z podobnym zamysłem tworzono Wojny Klonów oraz Rebeliantów, którzy, pomimo nieco utrudnionego startu, już od samego początku przyciągnęli do siebie zarówno do młodych, jak i nieco starszych odbiorców. W Star Wars: Resistance tego potencjału niestety nie widać.

Nie lubimy oceniać książki po okładce i chcemy dać szansę tej serii, mając nadzieję, że pozytywnie się rozczarujemy. Nie nastawiamy się jednak na zbyt wiele…

A jakie są Wasze odczucia względem nowego serialu? Dajcie znać w komentarzach!


Zbieramy podpisy pod petycją o wydanie w Polsce nowokanonicznych książek o Wielkim Admirale Thrawnie. Jeśli popieracie naszą inicjatywę i chcielibyście przeczytać Thrawna po polsku już w 2019 roku, możecie złożyć swoje podpisy po kliknięciu w odnośnik poniżej!

thrawn-alliances-petycja

Podobne posty

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.