Saga Star Wars

[Plotka] Nagrania do Epizodu IX zakończą się w lutym 2019

Rey-in-Star-Wars-Episode-9

Jak dowiadujemy się z nowego raportu dostarczonego przez portal Omega Underground, zdjęcia do Epizodu IX mają zakończyć się już w lutym przyszłego roku.

Biorąc pod uwagę, że prace nad filmem w reżyserii J.J. Abramsa rozpoczęły się 1 sierpnia, sześciomiesięczny okres nagrań (z dodatkową przerwą na święta) wydaje się stosunkowo krótki. Warto jednak pamiętać, że zdjęcia na planie Ostatniego Jedi trwały jeszcze krócej, bo zaledwie pięć miesięcy, a ośmiomiesięczny okres poświęcony na nakręcenie Przebudzenia Mocy spowodowany był głównie przez wypadek, jakiemu uległ na planie Harrison Ford (kontuzja nogi), oraz przez dokonywane na bieżąco zmiany w scenariuszu.

Zakończenie zdjęć już na początku roku da ekipie odpowiedzialnej za montaż i efekty specjalne spory bufor czasowy na dopieszczenie produkcji pod kątem wizualnym. Pamiętajmy, że twórcy Hana Solo potrzebowali łącznie siedmiu miesięcy (razem z dokrętkami) na dopięcie efektów wizualnych swojego filmu na ostatni guzik. Tym razem mówimy o produkcji znacznie ważniejszej niż spin-off, a więc wymagającej dużo więcej roboczogodzin poświęconych montażowi i obróbce.

Jeśli powyższe plotki są zgodne z rzeczywistością, możemy spodziewać się ujawnienia tytułu Epizodu IX w okolicy końca nagrań, czyli na przełomie stycznia, lutego i marca. Gdyby jednak Lucasfilm zdecydował się potrzymać nas w niepewności nieco dłużej, to najbliższym i jednocześnie najpewniejszym terminem będzie Star Wars Celebration Chicago, które odbędzie się na początku kwietnia 2019 roku. Wtedy też powinniśmy otrzymać pierwszy trailer najnowszego filmu Abramsa.

Jak zawsze pamiętajcie, że wszelkie zawarte tu informacje to niepotwierdzone plotki, więc podchodźcie do nich z dozą ostrożności.


Zbieramy podpisy pod petycją o wydanie w Polsce nowokanonicznych książek o Wielkim Admirale Thrawnie. Jeśli popieracie naszą inicjatywę i chcielibyście przeczytać Thrawna po polsku już w 2019 roku, możecie złożyć swoje podpisy po kliknięciu w odnośnik poniżej!

thrawn-alliances-petycja

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.