Książki i komiksy

Uroboros ujawnia datę premiery i opis „Dziedzica Imperium”

Thrawn_Dziedzic_Imperium

Wydawnictwo Uroboros ujawniło dziś na swoim oficjalnym fanpage’u datę premiery oraz opis książki Star Wars: Dziedzic Imperium, stanowiącej wstęp do Trylogii Thrawna. Należąca do Legend pozycja autorstwa Timothy’ego Zahna została w naszym kraju wydana przed laty, jednak tym razem otrzymamy zupełnie nowe tłumaczenie, za które odpowiada pisarz i tłumacz Marcin Mortka, oraz odświeżoną szatę graficzną okładki.

Jak dowiadujemy się z wpisu wydawnictwa, Dziedzic Imperium trafi na półki polskich księgarń dokładnie 19 września:

Poniżej znajdziecie opis książki:

Od wydarzeń przedstawionych w Powrocie Jedi minęło pięć lat. Sojusz dla Przywrócenia Republiki zniszczył Gwiazdę Śmierci, pokonał Imperatora oraz Dartha Vadera i przegnał resztki starej floty Imperium na odległy skraj galaktyki. Księżniczka Leia oraz Han Solo wzięli ślub i spodziewają się bliźniąt, spadkobierców mocy Jedi, a Luke Skywalker został pierwszym z długo oczekiwanych rycerzy Jedi.

Niemniej tysiące lat świetlnych dalej ostatni z wielkich przywódców Imperatora przejął dowództwo nad pozostałościami floty, przygotował ją do wojny i pchnął w samo serce młodej, wciąż kruchej Republiki. Dokonał bowiem dwóch ważnych odkryć, które mogą zniszczyć wszystko, co odważni bojownicy Sojuszu od tak dawna próbowali stworzyć.

Dramatyczna konfrontacja między dwiema siłami, pełna tajemnic, akcji i błyskotliwych pomysłów, szybko przeradza się w spektakl na galaktyczną skalę, przez co opowieść jest jak najbardziej godna miana Gwiezdnych Wojen.

Niestety wciąż nie możemy doczekać się wydania w Polsce nowokanonicznego Thrawna, choć liczymy na to, że możemy w tej kwestii coś zmienić. Jeśli chcielibyście poznać nowe przygody Wielkiego Admirała, rozważcie podpisanie naszej petycji. Link do niej znajdziecie w stopce poniżej.


Zbieramy podpisy pod petycją o wydanie w Polsce nowokanonicznych książek o Wielkim Admirale Thrawnie. Jeśli popieracie naszą inicjatywę i chcielibyście przeczytać Thrawna po polsku już w 2019 roku, możecie złożyć swoje podpisy po kliknięciu w odnośnik poniżej!

thrawn-alliances-petycja

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.