Filmy

Oscar Isaac o pracy na planie Epizodu IX i stanie Ruchu Oporu w filmie

Poe_Dameron_BB8

W niedawnym wywiadzie udzielonym USA Today odtwórca roli Poe Damerona – Oscar Isaac – opowiedział o swojej pracy na planie IX Epizodu sagi Star Wars, nastawieniu reżysera J.J. Abramsa względem produkcji finału sagi Skywalkerów oraz o tworzeniu filmu bez Carrie Fisher u boku.

Podczas rozmowy o filmie Operation Finale, gdzie odegrał jedną z głównych ról, aktor zapytany został, czy pracując na planie ostatniego rozdziału gwiezdnej sagi czuje obecność Carrie Fisher. Odpowiedział na to:

„Zawsze. To oczywiste, że jest z nami.”

Poruszony został także wątek J.J. Abramsa i jego podejścia do tworzenia kolejnej części Gwiezdnych Wojen. Jeśli wierzyć słowom Isaaca, reżyser Przebudzenia Mocy bardzo cieszy się z tego, że dostał szansę dokończenia historii, którą sam zapoczątkował.

Jak powiedział Oscar:

„Według mnie jest podekscytowany równie mocno, co wcześniej, jeśli nawet nie bardziej, ponieważ teraz znamy już część historii, do której będziemy się odnosić, a natura tego filmu jest zupełnie inna.”

Później aktor odniósł się do rozwoju granego przez siebie bohatera. Wspomniał o decyzjach podjętych przez Damerona w The Last Jedi i o tym, jak wpłynęły one na jego ukształtowanie jako przywódcy Ruchu Oporu. Zdaniem Isaaca poświęcenie członków Eskadry Kobaltowej na początku filmu było konieczne, aby Poe zrozumiał, na czym tak naprawdę polega przywództwo. Porównał tę sytuację do rozwoju zdolności przywódczych generała George’a Washingtona, pod którego rozkazami zginęło wielu ludzi, zanim zrozumiał, jakie błędy popełnia.

Wzmianki doczekał się także sam Ruch Oporu i jego stan w finalnej części trylogii. Oscar twierdzi, że organizacja nie ma się najlepiej po wydarzeniach z Ostatniego Jedi, a jej obecny kształt porównał do partyzantów z czasów Wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych – atakujących szybko i z ukrycia, a następnie kryjących się w niedostępnych miejscach, aby wróg nie mógł wykorzystać swojej przewagi liczebnej oraz technologicznej.

Premiera IX Epizodu Gwiezdnych Wojen przewidziana jest na 19 grudnia 2019 roku.


Zbieramy podpisy pod petycją o wydanie w Polsce nowokanonicznych książek o Wielkim Admirale Thrawnie. Jeśli popieracie naszą inicjatywę i chcielibyście przeczytać Thrawna po polsku już w 2019 roku, możecie złożyć swoje podpisy po kliknięciu w odnośnik poniżej!

thrawn-alliances-petycja

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.