Wydarzenia

Kathleen Kennedy otrzyma honorowego Oscara podczas gali Governors Awards

kennedy_Kathleen_Lucasfilm

Nie jest tajemnicą, że szefowa Lucasfilm, Kathleen Kennedy, to postać wzbudzająca skrajne emocje pośród społeczności fanów Star Wars – od bardzo pozytywnych i zadowolonych z kierunku, w jakim zmierzają Gwiezdne Wojny, po niezwykle negatywne. Cokolwiek sądzicie o Kennedy, faktem jest, iż jest to kobieta o niezwykle bogatym dorobku w branży filmowej i jedna z najbardziej doświadczonych producentek (i producentów) filmowych w całym Hollywood. W związku z jej dotychczasowymi dokonaniami w dziedzinie kinematografii postanowiono przyznać jej honorowego Oscara podczas tegorocznej gali Governors Awards.

Przez lata swojego zawodowego życia Kathleen Kennedy walnie przyczyniła się do powstania takich superprodukcji, jak Poszukiwacze zaginionej Arki, Park Jurajski, E.T., Powrót do przyszłości i wielu, wielu innych. To wszystko zwieńczone zostało objęciem stanowiska prezesa wytwórni Lucasfilm i wyprodukowania pod szyldem Walta Disneya czterech nowych filmów ze świata Star Wars.

Kennedy otrzyma honorowego Oscara razem ze swoim mężem, Frankiem Marshallem, o czym ten drugi poinformował niedawno na swoim twitterowym profilu:

https://twitter.com/LeDoctor/status/1037513912768331776

Pełną listę nagrodzonych znajdziecie na oficjalnej stronie Akademii. Przyznanie Oscarów nastąpi 18 listopada.

Gratulujemy, Kathleen!


Zbieramy podpisy pod petycją o wydanie w Polsce nowokanonicznych książek o Wielkim Admirale Thrawnie. Jeśli popieracie naszą inicjatywę i chcielibyście przeczytać Thrawna po polsku już w 2019 roku, możecie złożyć swoje podpisy po kliknięciu w odnośnik poniżej!

thrawn-alliances-petycja

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.