Filmy

Rozkaz 66 z „Zemsty Sithów” miał być brutalniejszy, niż widzieliśmy w filmie

Execute_Order_66

Podczas odbywającego się niedawno konwentu Salt Lake City’s FanX na jednym z paneli dyskusyjnych wystąpił legendarny Ian McDiarmid, wcielający się w rolę Imperatora Palpatine’a w sadze Gwiezdnych Wojen. Aktor zdradził w trakcie rozmowy z fanami pewien interesujący fakt na temat sekwencji z Zemsty Sithów, ukazującej wykonanie Rozkazu 66 na członkach Zakonu Jedi. Okazuje się, że sceny te miały pierwotnie charakteryzować się znacznie większą brutalnością, niż ostatecznie przedstawiono to w filmie.

Jak powiedział McDiarmid:

„Wydaje mi się, że to wszystko miało wyglądać nieco makabryczniej, niż ostatecznie widzieliśmy w filmach. Wielu młodych padawanów miało być zaszlachtowanych na naszych oczach.”

Ian przyznał, że decyzja o wycięciu brutalniejszych scen była jego zdaniem odpowiednia, gdyż mogłyby one spowodować, że III Epizod skończyłby z jeszcze wyższym ratingiem, niż PG-13, który finalnie otrzymał (i tak był najwyższy w ówczesnej historii sagi).

Później artystę spytano, jaka jest jego ulubiona część Star Wars, na co niemal natychmiast odparł, że wspomniana wcześniej Zemsta Sithów. Dodał przy tym, że szczególnie ceni sobie pewną konkretną scenę, gdzie sam zagrał – rozmowę Palpatine’a i Anakina w operze.

„Miałem okazję zagrać w tej niesamowitej scenie – moim zdaniem jednej z najlepszych, jakie w ogóle napisał George. Wiem, że wiele osób czepia się jego pisarstwa, ale w scenie z operą przeszedł samego siebie.”

Wy też macie swoją ulubioną scenę z ostatniego epizodu Prequelowej Trylogii? Jeśli tak, dajcie znać w komentarzach!


Zbieramy podpisy pod petycją o wydanie w Polsce nowokanonicznych książek o Wielkim Admirale Thrawnie. Jeśli popieracie naszą inicjatywę i chcielibyście przeczytać Thrawna po polsku już w 2019 roku, możecie złożyć swoje podpisy po kliknięciu w odnośnik poniżej!

thrawn-alliances-petycja

Podobne posty

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.