Gwiezdne Wojny - Historie

Rola Maula w „Hanie Solo” nigdy nie miała być duża

Solo-a-star-wars-story-darth-maul

Pojawienie się postaci Maula w drugim spin-offie sagi Star Wars było ogromną niespodzianką dla wszystkich fanów – niemniej od samego początku miała być to tylko mała rola, w dodatku niekoniecznie zarezerwowana dla Raya Parka.

Część fanów mimo wszystko popuściła nieco wodze fantazji i doszła do wniosku, że cameo Maula to niewielka część jego oryginalnego udziału w filmie, który w większości miał rzekomo nie trafić do wersji kinowej. Na korzyść takiej opinii działał fakt, że aktor wcielający się w postać specjalnie trenował przed występem w filmie, co może nie zgadzać się z zamysłem trwającej niecałą minutę sceny. Sam Ray Park jednak właśnie informując o tym, że odbywał treningi, aby przygotować się do roli, przyznał, że wiedział, iż jego udział w produkcji będzie niewielki.

https://www.instagram.com/p/BniKykMhpi7/?utm_source=ig_web_copy_link

Postać lidera przestępczego syndykatu początkowo była nazywana po prostu „Szefem” i ostateczna decyzja w kwestii jego tożsamości nie zapadła przez bardzo długi czas. I choć oczywiście zarówno reżyser (Ron Howard), jak i scenarzyści (Lawrence Jonathan Kasdan) chcieli, aby na tym miejscu znalazł się właśnie Maul, mogła być to jakakolwiek postać – szczególnie że zamysł całej sceny to pokazanie ostatecznego odcięcia się Qi’Ry od Hana.

Płytowe wydanie Solo: A Star Wars Story już niedługo, bo 26 września, trafi na sklepowe półki w Polsce.


Zbieramy podpisy pod petycją o wydanie w Polsce nowokanonicznych książek o Wielkim Admirale Thrawnie. Jeśli popieracie naszą inicjatywę i chcielibyście przeczytać Thrawna po polsku już w 2019 roku, możecie złożyć swoje podpisy po kliknięciu w odnośnik poniżej!

thrawn-alliances-petycja

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.