Gwiezdne Wojny - HistorieSeriale

Sam Witwer o ogromnym znaczeniu Raya Parka dla jego kreacji Maula

sam-witwer-ray-park-darth-maul-star-wars-the-clone-wars-rebels-solo

Choć w 1999 roku w Dartha Maula wcielił się Ray Park, w zdecydowanej większości czasu ekranowego (w animowanych serialach) rolę postaci odgrywał inny aktor – Sam Witwer, który Zabrakowi użyczał swojego głosu i który niedawno wypowiadał też jego kwestie w Hanie Solo. Niemniej pomimo większego udziału w tworzeniu postaci Witwer przyznaje, że bardzo dużo wynika z pierwszej interpretacji w wykonaniu Parka.

W ostatnim wywiadzie udzielonym portalowi Comic Book stwierdził:

„Naprawdę wiele zawdzięczam Rayowi. Wniósł niesamowitą osobowość i wspaniale wystąpił w tej roli w Mrocznym Widmie. To cały czas siedzi w nas, fanach. Ray stworzył postać bardzo odpowiadającą fanom, która rozwijała się także poza Mrocznym Widmem – to wszystko dzięki udziałowi Raya Parka. A ja miałem przyjemność dołożyć do niej coś od siebie.

Za łoczyńcami w Gwiezdnych Wojnach zawsze stało kilka osób. Weźmy Dartha Vadera – potrafię wymienić grupkę osób, które składają się na tę postać: Jake Lloyd, Hayden Christensen, David Prowse, James Earl Jones, Sebastian Shaw. Te postaci w Gwiezdnych Wojnach przerastają aktorów, którzy się w nie wcielają. Ja jestem małym trybikiem w machinie Dartha Maula. A ta już pędziła 88 mil na godzinę.

Zawsze będę nalegał, aby Ray zaznaczał swoją obecność i był częścią tej postaci, bo ona po prostu składa się z kilku ludzi. Nawet w Wojnach Klonów tworzyliśmy animację tak, aby odtworzyć Raya. Trzeba mieć właściwe osoby na właściwych miejscach, o to należy dbać. Jeśli chcesz dobrze oddać tę postać, Ray musi być w to zaangażowany. To właśnie o tym sądzę. Ron Howard oczywiście musiał myśleć to samo.”

Ostatni wynik współpracy dwóch aktorów nad postacią Maula zobaczyć mogliśmy w Solo: A Star Wars Story, drugim spin-offie sagi, który w Polsce już 26 września trafi do sprzedaży na Blu-ray DVD.


Zbieramy podpisy pod petycją o wydanie w Polsce nowokanonicznych książek o Wielkim Admirale Thrawnie. Jeśli popieracie naszą inicjatywę i chcielibyście przeczytać Thrawna po polsku już w 2019 roku, możecie złożyć swoje podpisy po kliknięciu w odnośnik poniżej!

thrawn-alliances-petycja

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.