Gwiezdne Wojny - Historie

Mniejszy budżet nadzieją Jona Kasdana na powstanie sequeli „Hana Solo”

solo-imax-poster-cover

Chyba wszyscy możemy się zgodzić, że spin-off sagi Gwiezdnych Wojen opowiadający o przygodach młodego Hana Solo zaliczył całkiem spekatkularną klapę finansową. Niestety słabe wyniki w Box Offisie najpewniej zamknęły furtkę do powstania kolejnych odsłon potencjalnej serii poświęconej postaci słynnego szmuglera. Jeden ze scenarszystów Solo zdaje się jednak mieć nadzieję, że przy mniejszym budżecie być może istnieje szansa na nakręcenie większej ilości filmów o Hanie.

Na swoim twitterowym profilu Jon Kasdan podzielił się całkiem pokaźnym zbiorem wypowiedzi dotyczących procesu tworzenia ostatniego filmu osadzonego w świecie Star Wars. Wśród nich znalazło się także parę słów o potencjalnych sequelach produkcji.

„Szczerze mówiąc, wydaje mi się, że większy wpływ miały wyniki z zagranicznego Box Office’u, nie ze Stanów Zjednoczonych. Myślę, że powstanie jeszcze wiele filmów Star Wars, które nie będą kosztować tak dużo. Mam nadzieję, że jeśli tak faktycznie będzie w ciągu najbliższych lat, to taki bieg wydarzeń pozwoli nam opowiedzieć więcej historii z Aldenem, Joonasem, Emilią i Donaldem. Z tymi aktorami i Ronem Howardem, skorzystałbym z okazji.”

Oczywiście warto pamiętać, że wypowiedź Kasdana w żadnym wypadku nie znaczy, że wytwórnia nie przekreśliła pomysłu na sequele Hana Solo i ma zamiar zrealizować je z mniejszym budżetem – scenarzysta wyraża tutaj tylko swoje nadzieje, jak i chęci do przystąpienia do podobnego projektu, gdyby rzeczywiście miały kiedyś ruszyć prace.

Solo: A Star Wars Story już niedługo, bo 26 września, trafi w końcu także na półki polskich sklepów.


Zbieramy podpisy pod petycją o wydanie w Polsce nowokanonicznych książek o Wielkim Admirale Thrawnie. Jeśli popieracie naszą inicjatywę i chcielibyście przeczytać Thrawna po polsku już w 2019 roku, możecie złożyć swoje podpisy po kliknięciu w odnośnik poniżej!

thrawn-alliances-petycja

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.