Przeskocz do treści
Reklamy

Sokół Millennium sposobem na odchudzenie budżetu „Hana Solo”

Lando-Calrissian-In-Millennium-Falcon-In-Solo-Star-Wars-Story

Nie jest tajemnicą, że Han Solo. Gwiezdne Wojny – Historie, jak praktycznie każdy film spod szyldu Star Wars, był produkcją kosztującą naprawdę sporo. Cięcia kosztów okazywały się konieczne, a sprawy nie ułatwiały dokrętki, które pochłonęły lwią część budżetu (wedle zakulisowych informacji, po przejęciu reżyserii filmu przez Rona Howarda nakręcono od nowa około 60% scen). Okazuje się, że jednym ze sposobów na odchudzenie wydatków był najważniejszy statek kosmiczny, jaki pojawił się w spin-offie – Sokół Millennium.

Jak twórcy postanowili zaoszczędzić na frachtowcu, który w przyszłości miał trafić w ręce Hana? Rozwiązanie było banalnie proste – zamiast tradycyjnie budować nową makietę, wykorzystano Sokoła wykonanego na potrzeby Gwiezdnych Wojen: Przebudzenia Mocy. Wnętrze pojazdu przeszło spory lifting, przebudowano je tak, aby wyglądało zupełnie inaczej, niż oryginalny Falcon, czego efekt był z resztą widoczny na pierwszy rzut oka podczas przeglądania materiałów promocyjnych oraz seansu w kinie.

Choć opisany zabieg pozwolił ekipie z Lucasfilm zaoszczędzić nieco pieniędzy, to zdecydowanie nie rozwiązał najpoważniejszych problemów finansowych. Ostatecznie Solo: A Star Wars Story nawet się nie zwrócił, ponieważ przychód z kinowej premiery nie osiągnął poziomu wydatków, jakie poświęcono na nakręcenie produkcji.

Pozostaje mieć nadzieję, że zbliżające się wielkimi krokami płytowe wydanie spin-offu odrobi nieco straty. Premiera już 26 września.


Zbieramy podpisy pod petycją o wydanie w Polsce nowokanonicznych książek o Wielkim Admirale Thrawnie. Jeśli popieracie naszą inicjatywę i chcielibyście przeczytać Thrawna po polsku już w 2019 roku, możecie złożyć swoje podpisy po kliknięciu w odnośnik poniżej!

thrawn-alliances-petycja

Reklamy

2 myśli w temacie “Sokół Millennium sposobem na odchudzenie budżetu „Hana Solo” Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerów lubi to: