Gwiezdne Wojny - Historie

Disney będzie teraz ostrożniejszy w planowaniu przyszłych filmów Star Wars

151221133949-bob-iger-star-wars-premiere-780x439

CEO DisneyaBob Iger – rozmawiał niedawno z magazynem The Hollywood Reporter o przyszłości franczyzy Gwiezdnych Wojen. Redaktor przeprowadzający wywiad stwierdził (dość arbitralnie), że spora część komentatorów uważa, iż wytwórnia powinna nieco zwolnić tempo wydawania kolejnych filmów i zrezygnować z produkowania ich w rocznych odstępach.

Jak możemy wywnioskować z konwersacji, przyczyną podobnych komentarzy są wyniki finansowe ostatniego filmu spod szyldu Star Wars, czyli Hana Solo.

Oto, jak Iger zareagował na słowa reportera:

„Ja podjąłem decyzję o terminie premiery i kiedy patrzę wstecz, myślę, że największym błędem, jaki wtedy popełniłem – bo biorę winę na siebie – było działanie zbyt pochopnie i nerwowo. Możecie od teraz spodziewać się spokojniejszego tempa, ale w żadnym wypadku nie oznacza to, że przestaniemy tworzyć filmy. J.J. Abrams jest aktualnie zajęty Epizodem IX. Współpracujemy też z kilkoma twórcami, w tym kreatorami Gry o Tron – Davidem Benioffem i D.B. Weissem – opracowującymi własne sagi, których natury jeszcze nie określiliśmy. Jesteśmy teraz w momencie, gdy decydujemy o tym, co ma nadejść po filmie J.J.’a. Myślę jednak, że będziemy teraz nieco ostrożniejsi w kwestii definiowania formatu oraz czasu premier. I na tym koniec moich wymówek.”

Warto  w tym miejscu zwrócić uwagę, że słowa Boba Igera stanowią pośrednie potwierdzenie doniesień sprzed kilku miesięcy, wedle których po finansowej klapie Solo: A Star Wars Story wytwórnie Disney i Lucasfilm wstrzymały część swoich gwiezdnowojennych projektów.

Choć nie wiadomo, jaki los czeka kolejne potencjalne spin-offy, to pamiętajmy, że w wywiadzie nie wspomniano o tym, że jakiekolwiek filmy zostały anulowane lub zapomniane – włodarze mają jedynie zamiar ostrożniej podejmować decyzje w kwestii kolejnych produkcji, co dla nas, fanów, może mieć jedynie pozytywne skutki.

Jeśli dawne plotki o samodzielnych filmach z Obi-Wanem i Bobą Fettem w ogóle były prawdziwe, to najpewniej wciąż istnieje szansa, że kiedyś powstaną. Rozważniejsze podejście do ich tworzenia to aktualnie najsensowniejsza ścieżka, jaką można było obrać – ostatecznie nikt nie chciałby, że drugi z kolei spin-off zaliczył finansową porażkę, bo tym razem z pewnością zamknęłaby ona drogę do powstania wielu nowych filmów.


Zbieramy podpisy pod petycją o wydanie w Polsce nowokanonicznych książek o Wielkim Admirale Thrawnie. Jeśli popieracie naszą inicjatywę i chcielibyście przeczytać Thrawna po polsku już w 2019 roku, możecie złożyć swoje podpisy po kliknięciu w odnośnik poniżej!

thrawn-alliances-petycja

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.