Książki i komiksy

„Dziedzic Imperium” oraz „Wielka ucieczka” już dostępne w sprzedaży

Dziedzic_Imperium_Wielka_ucieczka_premiery

Od wczoraj (19 września) w ogólnopolskiej dystrybucji dostępne są dwie nowe pozycje beletrystyczne ze świata Gwiezdnych Wojen – pierwsza część należącej do legend Trylogii Thrawna, czyli Dziedzic Imperium, oraz Wielka ucieczka, stanowiąca wprowadzenie do filmu Han Solo. Gwiezdne Wojny – Historie.

Dziedzica Imperium autorstwa Timothy’ego Zahna od wydawnictwa Uroboros dostaniecie w tej chwili jedynie w sklepach sieci Empik (we wszystkich księgarniach za dwa tygodnie), zaś egmontowską Wielką ucieczkę pióra Rae Carson możecie już bez kłopotu zakupić w dowolnej księgarni.

Opisy oraz okładki obu książek znajdziecie poniżej:

Dziedzic Imperium

Od wydarzeń przedstawionych w Powrocie Jedi minęło pięć lat. Sojusz dla Przywrócenia Republiki zniszczył Gwiazdę Śmierci, pokonał Imperatora oraz Dartha Vadera i przegnał resztki starej floty Imperium na odległy skraj galaktyki. Księżniczka Leia oraz Han Solo wzięli ślub i spodziewają się bliźniąt, spadkobierców mocy Jedi, a Luke Skywalker został pierwszym z długo oczekiwanych rycerzy Jedi.

DziedzicImperium2018

Niemniej tysiące lat świetlnych dalej ostatni z wielkich przywódców Imperatora przejął dowództwo nad pozostałościami floty, przygotował ją do wojny i pchnął w samo serce młodej, wciąż kruchej Republiki. Dokonał bowiem dwóch ważnych odkryć, które mogą zniszczyć wszystko, co odważni bojownicy Sojuszu od tak dawna próbowali stworzyć.

Dramatyczna konfrontacja między dwiema siłami, pełna tajemnic, akcji i błyskotliwych pomysłów, szybko przeradza się w spektakl na galaktyczną skalę, przez co opowieść jest jak najbardziej godna miana Gwiezdnych Wojen.

Wielka ucieczka

Przed wydarzeniami z filmu Han Solo: Gwiezdne wojny – historie… Młody śmiałek Han i tajemnicza Qi’ra nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego, oprócz tego, że nie są bogaci. Mieszkają na przemysłowej planecie Korelia i robią wszystko, aby związać koniec z końcem.

Wielka_ucieczkaPL

Gdy oboje dostają to samo zlecenie bardzo lukratywnej misji, nie podejrzewają jeszcze, że to zlecenie doprowadzi ich na skraj katastrofy. Gdy nagle znajdują się na liście do odstrzału u hord piratów, syndykatu droidów oraz Imperium Hanowi i Qi’rze pozostaje tylko jedno: muszą współpracować, by przetrwać.


Zbieramy podpisy pod petycją o wydanie w Polsce nowokanonicznych książek o Wielkim Admirale Thrawnie. Jeśli popieracie naszą inicjatywę i chcielibyście przeczytać Thrawna po polsku już w 2019 roku, możecie złożyć swoje podpisy po kliknięciu w odnośnik poniżej!

thrawn-alliances-petycja

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.