Gwiezdne Wojny - Historie

„Holiday Special” inspiracją dla kwestii z „Hana Solo”

solo-a-star-wars-story-chewbacca-holiday-special-father-Attichitcuk

Choć mogłoby się zdawać, że o niekwestionowanym koszmarku, jakim jest Holiday Special, wszyscy, a szczególnie osoby odpowiedzialne za tworzenie kolejnych segmentów składających się na uniwersum Gwiezdnych Wojen, woleliby zapomnieć, okazuje się, że niektórzy… Cały czas czerpią z niego inspiracje.

Jak zauważył pewien fan, w jednym z materiałów dodatkowych kopii Hana Solo, kiedy na ekranie ukazuje się fragment scenariusza filmu i mamy szansę zobaczyć na papierze scenę, w której Chewbacca przedstawia się Hanowi, robi to mówiąc: „Chewbacca, son of Attichitcuck”, czyli „Chewbacca, syn Attichitcucka”.

Chewie’s father is Attichitcuk (from Holiday Special)! It was confirmed in Solo’s bonus material. from StarWarsLeaks

Jak zapewne możecie się domyślić, nawet jeśli nie mieliście jeszcze okazji zmierzyć się z Holiday Special, imię ojca Chewiego pochodzi właśnie z tego obrazu. Choć Attichitcuck jeszcze nie raz pojawiał się w Expanded Universe (obecnie Legendy), to właśnie w filmie z 1978 roku debiutował w świecie Star Wars.

W Polsce Solo: A Star Wars Story w wydaniach DVD Blu-ray trafi do sprzedaży już za kilka dni, bo 26 września.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.