Nie żyje Gary Kurtz, producent oryginalnych Gwiezdnych Wojen – zmarł w wieku 78 lat

gary-kurtz

Wczoraj, to jest 23 września 2018 roku, zmarł Gary Kurtz, producent dwóch pierwszych filmów sagi Gwiezdnych Wojen (Nowej Nadziei oraz Imperium Kontratakuje) – obrazów ważnych zarówno dla kina, jak i oczywiście świata odległej galaktyki.

Kurtz urodził się w roku 1940, co znaczy, że w chwili śmierci miał 78 lat. W czasie swojego życia zasłynął przede wszystkim ze współpracy z George’em Lucasem, dla którego stanowił nieocenioną pomoc na planie kolejnych produkcji filmowych już od czasu Amerykańskiego graffiti. Za swoją pracę nad Gwiezdnymi Wojnami dwukrotnie został nominowany do jednej z najbardziej prestiżowych nagród – Oscara.

Na stronie The Kurtz Joiner Archive na Facebooku można przeczytać oświadczenie rodziny producenta dotyczące jego śmierci:

Na wieść o zgonie Kurtza zdążyli już zareagować także niektórzy z aktorów biorących udział w tworzeniu filmów we współpracy z nim:

Choć Gary Kurtz zmarł, pozostawił po sobie wspaniałe dzieła, które zostaną zapamiętane jeszcze przez bardzo długi czas. Niech spoczywa w pokoju i niech Moc będzie z nim – bo w końcu, jak stwierdził Peter Mayhew, bez niego nie byłoby żadnej Mocy.

Reklamy


Kategorie:Wydarzenia

Tagi: , , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerów lubi to: