Wydarzenia

Nie żyje Gary Kurtz, producent oryginalnych Gwiezdnych Wojen – zmarł w wieku 78 lat

gary-kurtz

Wczoraj, to jest 23 września 2018 roku, zmarł Gary Kurtz, producent dwóch pierwszych filmów sagi Gwiezdnych Wojen (Nowej Nadziei oraz Imperium Kontratakuje) – obrazów ważnych zarówno dla kina, jak i oczywiście świata odległej galaktyki.

Kurtz urodził się w roku 1940, co znaczy, że w chwili śmierci miał 78 lat. W czasie swojego życia zasłynął przede wszystkim ze współpracy z George’em Lucasem, dla którego stanowił nieocenioną pomoc na planie kolejnych produkcji filmowych już od czasu Amerykańskiego graffiti. Za swoją pracę nad Gwiezdnymi Wojnami dwukrotnie został nominowany do jednej z najbardziej prestiżowych nagród – Oscara.

Na stronie The Kurtz Joiner Archive na Facebooku można przeczytać oświadczenie rodziny producenta dotyczące jego śmierci:

Na wieść o zgonie Kurtza zdążyli już zareagować także niektórzy z aktorów biorących udział w tworzeniu filmów we współpracy z nim:

Choć Gary Kurtz zmarł, pozostawił po sobie wspaniałe dzieła, które zostaną zapamiętane jeszcze przez bardzo długi czas. Niech spoczywa w pokoju i niech Moc będzie z nim – bo w końcu, jak stwierdził Peter Mayhew, bez niego nie byłoby żadnej Mocy.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.