Fanmade

Fanowski trailer Gwiezdnych Wojen stworzony na bazie prac Ralpha McQuarriego

Star_Wars_RalphMcQuarrie_Trailer

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce – a konkretnie na Ziemi w 1977 roku – światło dzienne ujrzała pierwsza odsłona kultowej sagi Gwiezdnych Wojen w reżyserii George’a Lucasa. Jednak dla wielu widzów po dziś dzień nie jest do końca oczywiste, że uwielbiane przez nas uniwersum nie byłoby takie samo, gdyby nie prace niezwykle uzdolnionego artysty, jakim był Ralph McQuarrie.

Kilka lat przed premierą Star Wars McQuarrie został członkiem ekipy Lucasa, po czym postawiono przed nim nie lada zadanie – miał stworzyć rysunki koncepcyjne, których głównym przeznaczeniem było zainspirowanie filmowców do wykreowania unikatowych bohaterów, lokacji oraz pojazdów.

Ralph_McQuarrie_Stormtrooper

Gdyby twórcy postanowili wykorzystać pomysły Ralpha w nienaruszonym stanie, Han Solo byłby dziś zielonoskórym obcym, Chewbacca miałby szpiczaste uszy i fioletową karnację, szturmowcy posługiwaliby się mieczami świetlnymi, a zamiast Luke’a Skywalkera znalibyśmy bohaterkę Lukę Starkiller.

Przez lata fani zastanawiali się, jak wyglądałby świat Gwiezdnych Wojen, gdyby pełna wersja wizji McQuarriego trafiła na ekrany kin. W zeszłym roku na to pytanie postarali się odpowiedzieć uczniowie z The DAVE School, którzy postanowili stworzyć fanowski trailer inspirowany pracami legendarnego rysownika.

Możecie go obejrzeć poniżej:

Podobają Wam się takie alternatywne Gwiezdne Wojny? Jakie elementy najchętniej zobaczylibyście na ekranach kin i telewizorów? Dajcie znać w komentarzach!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.