Wydarzenia

Kathleen Kennedy szefową Lucasfilm co najmniej przez następne 3 lata!

kathleen_kennedy

Jeśli należycie do grona zwolenników obecnego kursu obranego przez Lucasfilm i podoba Wam się sposób, w jaki rozwijano Gwiezdne Wojny w ciągu ostatnich 6 lat, to możecie już otwierać szampana – jak donosi The Hollywood Reporter, Kathleen Kennedy podpisała z Disneyem kontrakt na kolejne 3 lata szefowania wytwórni.

Odkąd przejęła funkcję prezesa Lucasfilm w 2012 roku, Kennedy nadzorowała powstanie czterech nowych filmów spod znaku Star Wars, które przyniosły wytwórni łączny zysk o wartości 4 miliardów dolarów. Prócz osiągnięć na polu kinematografii, Kathleen przyczyniła się także do powstania ILMxLAB, zajmującego się przenoszeniem świata Gwiezdnych Wojen do wirtualnej rzeczywistości, oraz parków rozrywki Galaxy’s Edge, dzięki którym gwiezdna saga niebawem odciśnie swoje piętno na branży turystyki i rekreacji.

Kadencja aktualnej szefowej nie przebiegała rzecz jasna bez pewnych perturbacji. Dwa ze stworzonych filmów – Łotr 1 i Han Solo – spotkały się podczas produkcji ze sporymi przeszkodami, co w przypadku jednego z nich doprowadziło do zwolnienia pracujących nad nim reżyserów, przez co konieczne było wykonanie dodatkowych nagrań, które sporo kosztowały Lucasfilm i Disney. Solo został później okrzyknięty finansową porażką, gdyż w światowym box offisie spin-off zarobił raptem 392 miliony dolarów – kwota ta nie mogła nawet pokryć kosztów wyprodukowania filmu.

Wyboista droga do celu nie wpłynęła jednak zanadto na karierę Kennedy jako szefowej wytwórni – w znacznej mierze postrzegana jest ona w pozytywnym świetle.  Pomimo 10-letniej przerwy pomiędzy kolejnymi filmami sagi, pod przewodnictwem Kathleen Gwiezdne Wojny ponownie zabłysnęły w świecie mainstreamu. Do wspomnianych wcześniej 4 miliardów dolarów zarobionych w światowym box office możecie też doliczyć okrągły miliard, jaki wpłynął na konto Disneya za sprawą sprzedaży towarów powiązanych z marką (zabawek, gadżetów, książek, komiksów i gier wideo).

Jaka przyszłość czeka teraz „świeżo upieczoną” szefową i ekipę pod jej przywództwem? Obecnie Kennedy nadzoruje prace nad IX Epizodem reżyserii J.J. Abramsa, powstaje także seria filmów od twórców serialowej Gry o Tron – Davida Benioffa i D.B. Weissa – oraz oddzielna saga, tworzona przez reżysera Ostatniego Jedi, Riana Johnsona. W tym roku w amerykańskim Disney Channel zadebiutuje nowy serial animowany, czyli Star Wars: Resistance, zaś za rok na powstającą platformę streamingową Disneya trafi finalny, siódmy sezon serii Wojny Klonów.

Co będzie później? Ciężko to przewidzieć, ale możemy być pewni, że przez najbliższe lata w uniwersum Star Wars będzie się działo naprawdę sporo.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.