Filmy

Dominic Monaghan o czasie ekranowym swojej postaci w Epizodzie IX

dominic-monaghan-star-wars-episode-ix

Po ujawnieniu pierwszej oficjalnej listy obsady Epizodu IX sagi Gwiezdnych Wojen cały czas pojawiały się doniesienia o kolejnych aktorach, którzy także wystąpią w ostatnim rozdziale kultowej serii – do załogi dołączyli Matt Smith oraz Dominic Monaghan, poszukiwana była też jeszcze jedna aktorka drugoplanowa. I choć wszyscy zaangażowani na temat następnej części Star Wars wypowiadają się ostrożnie i z rozwagą, znany między innymi z roli Merry’ego z Władcy Pierścieni artysta zdradził, na jaki moment przypadnie największy fragment jego roli.

W podcaście Distraction Pieces, w którym miał niedawno okazję udzielić wywiadu, Monaghan powiedział między innymi, że J.J. Abrams postanowił zatrudnić go do roli w Epizodzie IX, uznając go za osobę idealną do jej odegrania, o czym ten dowiedział się około miesiąca przed rozpoczęciem zdjęć, a na samym planie spotkał się z odtwórcami ról Chewbacki, C-3PO i R2-D2 – co może stanowić wskazówkę dotyczącą tożsamości jego bohatera, który prawdopodobnie będzie w jakiś sposób powiązany z Ruchem Oporu. Co jednak najważniejsze, powtórzył mniej więcej opis roli, jakim uraczył go reżyser filmu, z którego dowiadujemy się, że Dominic Monaghan w głównej mierze widoczny będzie w pierwszym akcie. Poza tym aktor przyznał, że bardzo podobał mu się scenariusz autorstwa Abramsa i Chrisa Terrio:

„Powiedział mi: „Musisz mieć świadomość tego, że w drugim i trzecim akcie znajdą się ogromne sekwencje, a ponieważ najpierw kręcimy akt pierwszy, umieściłem cię właśnie tam i nie ma cię już tak dużo w akcie drugim i trzecim, ale tylko dlatego, że to robimy najpierw i chcę, żebyś tam był, żebyś się od razu zaangażował. Tak że przeczytaj scenariusz, ale zachowaj w pamięci, że wkrótce naniesione zostaną poprawki i będzie cię trochę więcej.” Więc przeczytałem i scenariusz jest niesamowity, ale oczywiście nie mogę zbyt wiele powiedzieć.”

Epizod IX trafi na ekrany kin już w grudniu przyszłego roku. Poza Monaghanem zobaczymy w nim między innymi wracających do swoich ról Daisy RidleyAdama Drivera, Marka Hamilla, Billy’ego Dee Williamsa, Oscara Isaaca i Johna Boyegę oraz parę nowych twarzy – Richarda E. GrantaKeri Russell i Matta Smitha.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.