Książki i komiksy

Vader z nową serią, okładka „Master and Apprentice” i zapowiedź nowej książki

star-wars-master-and-apprentice-alphabet-squadron-covers-shadow-of-vader

Na trwającym właśnie New York Comic Conie na panelu Lucasfilmu ujawniono kilka gwiezdnowojennych nowości: zapowiedziano nową serię komiksową (jednocześnie anulując inną) oraz kolejną powieść, a jedna z zapowiedzianych wcześniej książek doczekała się pełnoprawnej okładki.

Anulowaną serią jest Darth Vader, który zostanie zakończony na dwudziestym piątym zeszycie zamykającym historię o tym, jak Mroczny Lord wszedł w posiadanie zamku na Mustafar, który mogliśmy zobaczyć w Rogue One – do sprzedaży w USA trafi on 19 grudnia. Vader dostanie jednak zupełnie nową, pięcioczęściową serię Shadow of Vader, napisaną przez autora trylogii Koniec i Początek Chucka Wendiga. Zaprezentowane zostały okładki dwóch pierwszych numerów:

nycc-shadow-of-vader

Opublikowano także okładkę Master and Apprentice – powieści autorstwa Claudii Gray, skupiającej się na postaciach Obi-Wana oraz Qui-Gona z akcją osadzoną (oczywiście) przed wydarzeniami z Mrocznego Widma. Autorką grafiki jest Alice X Zheng:

master-and-apprentice-novel-full-cover

Poza tym zapowiedziano wydanie kolejnej książki – Alphabet Squadron – której autorem będzie Alexander Freed. Opowiadać ma ona o pięciu rebelianckich pilotach, ścigających jeden z oddziałów, który przetrwał upadek Imperium. Pokazano tymczasową okładkę:

star-wars-alphabet-squadron

Master and Apprentice trafi na półki amerykańskich księgarń 16 kwietnia przyszłego roku. O Alphabet Squadron wiemy jak na razie jedynie, że również ma zadebiutować w 2019 roku. Na ten moment nie mamy żadnych informacji na temat polskich wydań obu powieści.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.