Saga Star Wars

Poznaliśmy kolejną lokację zdjęć do Epizodu IX?

Episode_IX_set3

Bardzo możliwe, że dzięki użytkowniczce Reddita poznaliśmy kolejną lokację nagrań do IX Epizodu Gwiezdnych Wojen. Fanka posługująca się nickiem YenaMagana opisała swój niedawny wypad w okolice położonej w Jordanii pustyni Wadi Rum, gdzie napotkała na plan zdjęciowy do złudzenia kojarzący się z uniwersum Star Wars. Wpis został również opatrzony kilkoma zdjęciami, które z dużą dozą prawdopodobieństwa zdają się potwierdzać słowa forumowiczki.

Jak pisze Yena:

„Jechałam niedawno przez Wadi Rum w Jordanii (mieszkam tu) na pustynny camping i przypadkiem natrafiłam na ogromne miasteczko namiotowe, na terenie którego znajdowało się sporo makiet. Wadi Rum to duży, pustynny rezerwat naturalny w południowej Jordanii. Oto, co dokładnie tam widziałam:

  • Było tam trochę sprzętów przypominających speedery (jeden wyglądał jak pomarańczowy speeder Rey); przejechałam obok niego dość szybko i nie byłam w stanie zrobić dobrego zdjęcia.
  • Jestem prawie pewna, że była tam Daisy Ridley (albo inna aktorka) jadąca na wielbłądzie razem z przewodnikiem i silną eskortą policyjną.
  • Jechałam wzdłuż całego planu filmowego, co możecie zobaczyć na zdjęciach. Było tam sporo namiotów, wyciętych makiet obcych (przypominały nieco Neimoidian) i coś na kształt pylonów. Wszystko wyglądało jak Jakku.
  • Miasteczko namiotowe było duże, znajdowało się tam nieco przyczep i kontenerów. Domyślam się, że to tam powstaje większość makiet.
  • Gdy próbowałam opuścić Wadi Rum następnego dnia, poproszono nas o wybranie innej drogi, bo na obszarze tym trwały właśnie nagrania z dużą ilością pirotechniki (!!!).

Nie podzielę się z Wami dokładną lokalizacją (Wadi Rum zajmuje spory obszar), ale ciekawie będzie zobaczyć to miejsce w finalnej wersji filmu. Wadi Rum było miejscem dla zdjęć do wielu filmów, m.in. Lawrence’a z Arabii, Marsjanina i Łotra 1 (nagrywano tam część sekwencji z planety Jedha).”

Zdjęcia z planu wrzucone przez autorkę wpisu możecie zobaczyć poniżej:

Wbrew sugestiom lokacja raczej nie przypomina Jakku (choć ewidentnie jest pustynna). Ciężko powiedzieć, jaką planetę będzie reprezentować, ale jedno jest pewne – dostaniemy kolejny pustynny świat… Zakładając oczywiście, że powyższe fotografie faktycznie pochodzą z planu IX Epizodu.

Premiera dziewiątej części gwiezdnej sagi zaplanowana jest na 19 grudnia 2019 roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.