Saga Star Wars

Więcej przecieków z Epizodu IX – powrócą klasyczne planety?

Episode-IX-rumors-locations

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy Was o przeciekach na temat planu zdjęciowego Epizodu IX, który jedna z fanek przypadkiem dostrzegła na pustyni w Jordanii. Dzięki serwisowi StarWarsNewsNet.com w sieci pojawiły się kolejne potencjalne wieści dotyczące filmu, nawiązujące zarówno do wspomnianego wcześniej settingu, jak i kilku innych kwestii.

Zanim jednak przejdziemy do rzeczy, przypominamy, że wszystkie zawarte poniżej informacje to niepotwierdzone plotki i należy traktować je z przymrużeniem oka.

Jak dowiadujemy się z artykułu zamieszczonego na łamach SWNN, związany z produkcją informator zdradził redaktorom portalu, że plan odnaleziony w Jordanii to faktycznie miejsce nagrań do Epizodu IX. Namioty oraz umieszczone tam urządzenia i sprzęty mają imitować jakiegoś rodzaju bazar, jednak informator nie miał wcześniej pojęcia o znajdujących się tam makietach obcych (rzekomo Neimoidian). Okazuje się również, że aktualnie zdjęcia trwają jednocześnie w Jordanii oraz londyńskim Pinewood Studios.

Zajmijmy się jednak najważniejszą częścią wycieku, bo zdradzono kilka naprawdę ciekawych “faktów” na temat filmu. Dla ułatwienia wypunktowaliśmy je poniżej:

  • Zdjęcia mają rzekomo odbywać się jeszcze w Irlandii, Włoszech oraz Kalifornii. To z kolei każe przypuszczać (a źródło przecieków takie domysły potwierdza), że ostatnia część sagi zabierze nas na kilka klasycznych planet znanych z poprzednich produkcji. Sugeruje się, że może chodzić o Naboo (Włochy), Endor (Kalifornia) oraz Ahch-To (Irlandia). Podobno J.J. Abrams chce przy pomocy doskonale znanych nam miejsc odpowiednio zamknąć sagę Skywalkerów.
  • Nie wiadomo, jaką dokładnie planetę ma reprezentować plan w Jordanii, ale pod uwagę bierze się: Jakku, Tatooine, Jedhę lub zupełnie nowy świat.
  • Plany w Pinewood będą wykorzystywane aż do przyszłego roku, z czego jeden będzie używany nawet dwa miesiące dłużej niż pozostałe (ma to być spowodowane zmianami w scenariuszu).

Jeśli powyższe plotki choć częściowo są zgodne z prawdą, możemy oczekiwać, że finał sagi Star Wars będzie mocno uderzał w sentymentalizm fanów. Osobiście mam szczerą nadzieję, że będziemy mogli odwiedzić choć część miejsc, z którymi tak wielu z nas wiążą wspomnienia.

Premiera IX Epizodu Gwiezdnych Wojen zaplanowana jest na 19 grudnia 2019 roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.