Filmy

Więcej przecieków z Epizodu IX – powrócą klasyczne planety?

Episode-IX-rumors-locations

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy Was o przeciekach na temat planu zdjęciowego Epizodu IX, który jedna z fanek przypadkiem dostrzegła na pustyni w Jordanii. Dzięki serwisowi StarWarsNewsNet.com w sieci pojawiły się kolejne potencjalne wieści dotyczące filmu, nawiązujące zarówno do wspomnianego wcześniej settingu, jak i kilku innych kwestii.

Zanim jednak przejdziemy do rzeczy, przypominamy, że wszystkie zawarte poniżej informacje to niepotwierdzone plotki i należy traktować je z przymrużeniem oka.

Jak dowiadujemy się z artykułu zamieszczonego na łamach SWNN, związany z produkcją informator zdradził redaktorom portalu, że plan odnaleziony w Jordanii to faktycznie miejsce nagrań do Epizodu IX. Namioty oraz umieszczone tam urządzenia i sprzęty mają imitować jakiegoś rodzaju bazar, jednak informator nie miał wcześniej pojęcia o znajdujących się tam makietach obcych (rzekomo Neimoidian). Okazuje się również, że aktualnie zdjęcia trwają jednocześnie w Jordanii oraz londyńskim Pinewood Studios.

Zajmijmy się jednak najważniejszą częścią wycieku, bo zdradzono kilka naprawdę ciekawych „faktów” na temat filmu. Dla ułatwienia wypunktowaliśmy je poniżej:

  • Zdjęcia mają rzekomo odbywać się jeszcze w Irlandii, Włoszech oraz Kalifornii. To z kolei każe przypuszczać (a źródło przecieków takie domysły potwierdza), że ostatnia część sagi zabierze nas na kilka klasycznych planet znanych z poprzednich produkcji. Sugeruje się, że może chodzić o Naboo (Włochy), Endor (Kalifornia) oraz Ahch-To (Irlandia). Podobno J.J. Abrams chce przy pomocy doskonale znanych nam miejsc odpowiednio zamknąć sagę Skywalkerów.
  • Nie wiadomo, jaką dokładnie planetę ma reprezentować plan w Jordanii, ale pod uwagę bierze się: Jakku, Tatooine, Jedhę lub zupełnie nowy świat.
  • Plany w Pinewood będą wykorzystywane aż do przyszłego roku, z czego jeden będzie używany nawet dwa miesiące dłużej niż pozostałe (ma to być spowodowane zmianami w scenariuszu).

Jeśli powyższe plotki choć częściowo są zgodne z prawdą, możemy oczekiwać, że finał sagi Star Wars będzie mocno uderzał w sentymentalizm fanów. Osobiście mam szczerą nadzieję, że będziemy mogli odwiedzić choć część miejsc, z którymi tak wielu z nas wiążą wspomnienia.

Premiera IX Epizodu Gwiezdnych Wojen zaplanowana jest na 19 grudnia 2019 roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.