Gry

Koniec fanowskiego moda Apeiron do „Knights of the Old Republic” – Lucasfilm zamyka projekt

KOTOR_Star_Wars

Już kilka razy pisaliśmy na łamach naszego serwisu o fanowskim modzie do gry Star Wars: Knights of the Old Republic zatytułowanym Apeiron. Twórcy z Poem Studios kreowali ambitną i potężną modyfikację (choć właściwie można by to nazwać remake’em) do kultowego tytułu, która miała cechować się świeżym podejściem do rozgrywki i zapewnić świetne wrażenia wizualne dzięki silnikowi Unreal Engine 4. Za sprawą dzisiejszych możliwości technologicznych mieliśmy otrzymać KOTOR-a, o jakim wielu fanów marzyło od lat, jednak na drodze do materializacji tych snów stanął… Lucasfilm.

Jak poinformowali na swoim twitterowym profilu twórcy projektu, niedawno otrzymali oni list od właściciela marki Star WarsLucasfilm Ltd. – w którym zostali „poproszeni” o zaprzestanie prac nad modem i pozbycie się wszelkich efektów swojego dotychczasowego wysiłku (czyt. skasowanie kodu gry).

Pismo wystosowanie przez Lucasfilm jest w praktyce równoznaczne z anulowaniem projektu.

Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwszy przypadek, gdy wytwórnia przykłada rękę do zduszenia w zarodku fanowskich inicjatyw na polu gier wideo – w 2016 roku zmuszono studio Frontwire do przerwania prac nad nieoficjalną kontynuacją klasycznych gier z serii Battlefront – Star Wars Galaxy in Turmoil.

Sami zainteresowani nie są tu jednak całkiem bez winy – gdyby od początku pracowano nad tytułem jako tradycyjną modyfikacją, to sprawy pewnie w ogóle by nie było. Modyfikacje, będące darmową przeróbką istniejących tytułów, są tworami w pełni legalnymi i nikt nie mógłby żądać od Poem Studios zaprzepaszczenia kilku lat ogromnego wysiłku. Zamiast tego Apeiron traktowany był jako oddzielny produkt, co nie mogło ujść uwadze prawników LF.

Szansą na kontynuowanie rozwoju Apeiron byłoby całkowite pozbycie się z moda jakichkolwiek odniesień do trademarku Star Wars i wydanie gry jako tradycyjnego moda.

Czy jednak twórcy pójdą taką drogą? Tego nie wiemy, choć gorąco na to liczymy.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.