Saga Star Wars

Zdaniem Marka Hamilla sukces Gwiezdnych Wojen jest zasługą Johna Williamsa

john-williams-star-wars-saga

Saga Star Wars jest już na tyle legendarna, że przez 40 lat rozwoju serii zebrało się w jej ramach wiele kultowych motywów – od bohaterów, poprzez wypowiadane przez nich kwestie („Hello there!”), aż do samej akcji. Zdecydowanie najbardziej rozpoznawalna stała się jednak muzyka (bynajmniej nie tylko główny motyw obecny na początku każdego filmu), która zdaniem Marka Hamilla, aktora wcielającego się w postać Luke’a Skywalkera, miała ogromny wpływ na sukces Gwiezdnych Wojen.

Oczywiście Hamill wyrażał swój podziw dla Johna Williamsa, który skomponował lwią część obecnej partytury Star Wars, już niejednokrotnie, co sam podkreślił, ale odpowiadając na tweet jednego z fanów wskazał, w jak wielkim stopniu kompozytor wykreował odległą galaktykę.

„Mówiłem to już wcześniej i powiem to znowu: po George’u Lucasie nikt tak się nie przyczynił do sukcesu Gwiezdnych Wojen, jak John Williams.”

Słowom aktora nie da się zaprzeczyć – Williams swoimi wspaniałymi utworami nadał światu, w którym rozgrywa się akcja Sagi, niepowtarzalny klimat i napisał jedne z najbardziej charakterystycznych motywów w dziejach muzyki filmowej.

Jak dotąd John Williams skomponował muzykę do ośmiu filmów spod szyldu Star Wars (nie był autorem ścieżek dźwiękowych Łotra 1 oraz Hana Solo, choć w drugim tytule można usłyszeć jeden utwór, który wyszedł spod jego ręki) i ma być odpowiedzialny za muzykę także do Epizodu IX, który na ekrany kin trafi w grudniu przyszłego roku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.