Książki i komiksy

Chuck Wendig zwolniony – nie napisze „Shadow of Vader” i kolejnej książki

chuck-wendig-shadow-of-vader

Chuck Wendig, autor między innymi trylogii Koniec i początek, został odsunięty od prac nad zapowiedzianą w zeszłym tygodniu serią komiksów Shadow of Vader oraz niezapowiedzianą jeszcze kolejną książką osadzoną w świecie Gwiezdnych Wojen.

Powodem takiej decyzji miały być zbyt polityczne i agresywne wpisy, które pisarz zamieszczał na Twitterze. I właśnie za pośrednictwem Twittera Wendig całą serią krótkich tekstów poinformował obserwujących o tym, że został zwolniony z pisania czwartego i piątego zeszytu nowej serii o Vaderze oraz z pisania nowej książki (później wszystko uporządkował jeszcze na swojej stronie internetowej):

„Dzisiaj mnie powiadomiono. Zostałem zwolniony. Przez negatywność i agresywność moich tweetów. Poważnie, tak powiedział Mark, wydawca. Były za bardzo polityczne, za bardzo wulgarne i za bardzo negatywne.”

„Oto, co się stało – Marvel mnie zwolnił. Odebrano mi zeszyty czwarty i piąty SHADOW OF VADER i mającą dopiero zostać zapowiedzianą książkę Star Wars.”

Przedstawiciel wydawnictwa potwierdził zerwanie współpracy z pisarzem, jednak sytuacja nie została w żaden sposób skomentowana.

3 komentarze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.