Książki i komiksy

Chuck Wendig zwolniony – nie napisze „Shadow of Vader” i kolejnej książki

chuck-wendig-shadow-of-vader

Chuck Wendig, autor między innymi trylogii Koniec i początek, został odsunięty od prac nad zapowiedzianą w zeszłym tygodniu serią komiksów Shadow of Vader oraz niezapowiedzianą jeszcze kolejną książką osadzoną w świecie Gwiezdnych Wojen.

Powodem takiej decyzji miały być zbyt polityczne i agresywne wpisy, które pisarz zamieszczał na Twitterze. I właśnie za pośrednictwem Twittera Wendig całą serią krótkich tekstów poinformował obserwujących o tym, że został zwolniony z pisania czwartego i piątego zeszytu nowej serii o Vaderze oraz z pisania nowej książki (później wszystko uporządkował jeszcze na swojej stronie internetowej):

„Dzisiaj mnie powiadomiono. Zostałem zwolniony. Przez negatywność i agresywność moich tweetów. Poważnie, tak powiedział Mark, wydawca. Były za bardzo polityczne, za bardzo wulgarne i za bardzo negatywne.”

„Oto, co się stało – Marvel mnie zwolnił. Odebrano mi zeszyty czwarty i piąty SHADOW OF VADER i mającą dopiero zostać zapowiedzianą książkę Star Wars.”

Przedstawiciel wydawnictwa potwierdził zerwanie współpracy z pisarzem, jednak sytuacja nie została w żaden sposób skomentowana.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.