Filmy

Oscar Isaac o dialogach w Epizodzie IX

poe_dameron_starwars

Aktor wcielający się w postać  Poe Damerona w najnowszej trylogii sagi Star Wars, Oscar Isaac, udzielił niedawno wywiadu portalowi Indie Wire, w którym opowiedział o realizowaniu scenariusza i dialogów podczas produkcji IX Epizodu.

Artysta przyznał w rozmowie, że na planie filmowym panuje swoboda w kwestii odtwarzania założeń scenariusza, zaś aktorzy mogą do pewnego stopnia improwizować oraz zmieniać brzmienie swoich dialogów:

„Sposób nagrywania filmu jest znacznie luźniejszy niż przy poprzednich dwóch częściach. To przyjemne uczucie, kiedy wchodzę na plan i myślę sobie: „O, możemy spróbować tego.” Dzięki powrotowi J.J. [Abramsa – przyp. red.] panuje poczucie pewności siebie. Jest mniejsza presja na robienie wszystkiego pod linijkę. Chcemy po prostu zrobić dobry film i świetnie się przy tym bawimy.”

Zobaczenie efektów luźniejszego podejścia do produkcji ostatniej części sagi Skywalkerów, które opisuje Isaac, może być interesującym doświadczeniem. Pamiętajmy, że sceny improwizowane w Gwiezdnych Wojnach od zawsze były uznawane przez publiczność za jedne z najlepszych (świetnym przykładem może być znana z Nowej Nadziei sekwencja rozmowy przez interkom w bloku więziennym Gwiazdy Śmierci, odegrana przez Harrisona Forda bez jakiegokolwiek wcześniejszego przygotowania).

Premiera Epizodu IX zaplanowana jest na 19 grudnia 2019 roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.