Saga Star Wars

Oscar Isaac o dialogach w Epizodzie IX

poe_dameron_starwars

Aktor wcielający się w postać  Poe Damerona w najnowszej trylogii sagi Star Wars, Oscar Isaac, udzielił niedawno wywiadu portalowi Indie Wire, w którym opowiedział o realizowaniu scenariusza i dialogów podczas produkcji IX Epizodu.

Artysta przyznał w rozmowie, że na planie filmowym panuje swoboda w kwestii odtwarzania założeń scenariusza, zaś aktorzy mogą do pewnego stopnia improwizować oraz zmieniać brzmienie swoich dialogów:

“Sposób nagrywania filmu jest znacznie luźniejszy niż przy poprzednich dwóch częściach. To przyjemne uczucie, kiedy wchodzę na plan i myślę sobie: “O, możemy spróbować tego.” Dzięki powrotowi J.J. [Abramsa – przyp. red.] panuje poczucie pewności siebie. Jest mniejsza presja na robienie wszystkiego pod linijkę. Chcemy po prostu zrobić dobry film i świetnie się przy tym bawimy.”

Zobaczenie efektów luźniejszego podejścia do produkcji ostatniej części sagi Skywalkerów, które opisuje Isaac, może być interesującym doświadczeniem. Pamiętajmy, że sceny improwizowane w Gwiezdnych Wojnach od zawsze były uznawane przez publiczność za jedne z najlepszych (świetnym przykładem może być znana z Nowej Nadziei sekwencja rozmowy przez interkom w bloku więziennym Gwiazdy Śmierci, odegrana przez Harrisona Forda bez jakiegokolwiek wcześniejszego przygotowania).

Premiera Epizodu IX zaplanowana jest na 19 grudnia 2019 roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.