Gwiezdne Wojny - Historie

„Han Solo” naprawia nieścisłość, która pojawiła się w Oryginalnej Trylogii

solo-movie-screencaps-falcon

Jedną z niewielu rzeczy, jakie fani Star Wars lubią robić bardziej niż oglądanie kolejnych części kultowej Sagi, jest analizowanie składających się na nią filmów pod każdym możliwym kątem i odkrywanie nowych (bądź też prawie 40-letnich) sekretów, wciąż kryjących się tu i ówdzie. Han Solo. Gwiezdne Wojny – Historie pod wieloma względami mocno zgłębia się w uniwersum odległej galaktyki i przynosi odpowiedzi na pytania, które fani zadawali sobie od dawna… Lub takie, których jeszcze nie zdążyli sobie zadać.

ABC News opublikowało materiał wideo, w którym reporter stacji – Clayton Sandell – odwiedza siedzibę Lucasfilmu i rozmawia z twórcami najnowszego spin-offu Gwiezdnych Wojen o intrygującej ciekawostce dotyczącej Sokoła Millennium.

Okazuje się, że Oryginalna Trylogia namieszała nieco w kwestii zewnętrznego wyglądu frachtowca Hana Solo, ponieważ pewien (na pozór nieistotny) detal odróżniał Sokoła znanego z Nowej Nadziei od tego z Imperium Kontratakuje.

HanInDockingBay94-ANH.jpg

Jak dowiadujemy się z reportażu, w pierwszej odsłonie z 1977 roku legendarny statek posiadał trzy wysuwane podpory podwozia, podczas gdy pojazd z Epizodu V dorobił się dodatkowych dwóch, a więc łącznie miał ich aż pięć. Ta nieścisłość spędzała sen z powiek twórcom Solo, którzy nie mieli pojęcia, jak rozwiązać problematyczną kwestię w swoim najnowszym filmie.

Jak ostatecznie postanowiono poradzić sobie z zagwozdką? Jeśli oglądaliście już Hana Solo, to prawdopodobnie się domyślacie. Jeżeli jednak wciąż nic Wam nie świta w głowach, to dowiecie się tego z poniższego filmu:

https://twitter.com/Rebe1Scum/status/1053348401985867776

Trzeba przyznać, że rozwiązanie fabularne, do jakiego uciekli się filmowcy, żeby wyjaśnić wizualną niespójność sprzed niemal 40 lat, było niezwykle pomysłowe.

Od niedawna możecie już zaopatrzyć się we własną kopię Solo: A Star Wars Story na Blu-ray, Blu-ray 3D, DVD lub cyfrowo.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.