Książki i komiksy

Wydanie „Shadow of Vader” opóźnione lub anulowane na skutek zwolnienia Chucka Wendiga

shadow-of-vader-issue-1-cover-cropped

Dwa tygodnie temu zapowiedziano nową serię komiksową poświęconą postaci Dartha Vadera. Tydzień temu zwolniono jej scenarzystę, Chucka Wendiga, przez jego „zbyt polityczne i agresywne tweety”. Teraz natomiast już wiemy, że Shadow of Vader zalicza z tego powodu obsuwę (a w skrajnym przypadku projekt mógł trafić do kosza).

Na New York Comic Conie ogłoszono, że seria ruszy w styczniu 2019 roku, ale po odsunięciu Wendiga od prac nad kolejnym komiksem Star Wars, tytuł nie pojawił się w rozpisce planów Marvela na pierwszy miesiąc przyszłego roku.

Możliwe, że wydawnictwo chce zatrudnić kogoś do napisania zeszytów czwartego i piątego, zanim zacznie wydawać serię. Nie można też wykluczyć, że komiks ma zostać w całości napisany od początku przez nowego scenarzystę. I w końcu istnieje też bardzo pesymistyczna możliwość, że Shadow of Vader nie trafi do sprzedaży nigdy.

Jak na razie pozostaje nam czekać na kolejne wiadomości dotyczące serii o Vaderze, która zastąpi dobiegającą już końca obecną.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.