Saga Star Wars

Epizod IX będzie korektą kursu Lucasfilmu

Star-Wars-Episode-9-logo-Rey-Daisy-Ridley

Disney może traktować Epizod IX jako szansę na ugruntowanie pozycji marki Star Wars i początek nowej ścieżki, którą podąży Lucasfilm rozszerzając świat kultowej sagi. Wiemy już, że po następnym filmie wytwórnia zamierza trochę zmniejszyć tempo, a według Variety ostatni rozdział Sequelowej Trylogii wytyczy nowy kurs dla dalszych produkcji po finansowej klapie, jaką okazał się Han Solo.

„[J.J. Abrams] obecnie pracuje nad Epizodem IX Gwiezdnych Wojen, który został uznany przez Lucasfilm za korektę kursu po tym, jak spin-off Solo nie spełnił oczekiwań komercyjnych.”

Oczywiście portal nie musi mieć w tej kwestii racji, jednak z drugiej strony nie wydaje się prawdopodobne, żeby ktokolwiek miał powód, by wymyślać podobną narrację na potrzeby jednego zdania w tekście poświęconym zupełnie innemu tematowi.

Możemy zatem przyjąć (niemniej cały czas zachowując dystans), że Disney patrzy na Epizod IX jak na szansę na poprawienie błędów popełnionych w czasie produkcji poprzednich filmów. I bynajmniej nie chodzi tu rzecz jasna o spełnanie zachcianek zapłakanych fanów, którym nie spodobał się któryś z tytyłów, a o staranniejsze i bezpieczniejsze realizowanie swoich planów.

Sam Epizod IX, z premierą wyznaczoną na grudzień przyszłego roku, będzie nie tylko wytyczeniem kursu, a krokiem kierującym z powrotem na niego, debiutując ze znacznie mniejszą konkurencją i po aż 19 miesiącach od ostatniego filmu.

2 odpowiedzi »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.