Saga Star Wars

Adam Driver o Gwiezdnych Wojnach i Kylo Renie

Kylo_Ren_Adam_Driver_Vulture

Magazyn Vulture przeprowadził niedawno wywiad z Adamem Driverem – odtwórcą roli Kylo Rena w najnowszej trylogii Gwiezdnych Wojen – w którym aktor odpowiedział na pytania dotyczące całokształtu swojej pracy artystycznej. Z naszego punktu widzenia najbardziej interesujące okazały się oczywiście te odpowiedzi, które bezpośrednio dotyczyły świata Star Wars. Ich przetłumaczone fragmenty przedstawiamy Wam poniżej.

Vulture: Wiem, że sława, jak i wszystko to, co się z nią wiąże, nie jest ulubionym aspektem twojego życia. Jak więc świadomość wystąpienia tych efektów ubocznych odbiła się na twojej decyzji, by pojawić się w Star Wars? Musiałeś przecież wiedzieć, że to mocno podniesie twój status i wpłynie na rozpoznawalność.

Adam Driver: Nie, nie wiedziałem o tym.

Vulture: Nie?

Adam Driver: Miałem świadomość, że więcej ludzi zacznie mnie dostrzegać, ale nie mogłem przewidzieć, jak często będę rozpoznawany, bo dla każdego człowieka takie sprawy toczą się zupełnie inaczej. Jestem bardzo wysoki i mam charakterystyczny wygląd. Nie mam możliwość wtopienia się w tłum.

Nie można winić Adama za to, że nie udało mu się przewidzieć, w jakim stopniu Gwiezdne Wojny wpłyną na jego życie. Jest to rzecz jasna marka o globalnym zasięgu i mógł spodziewać się, że będzie zauważany znacznie częściej niż kiedykolwiek wcześniej, ale, tak jak wspomniał sam zainteresowany, niczego nie można być w stu procentach pewnym, dopóki nie spróbuje się tego zrealizować.

Później zapytano go o wrażenia z pracy nad postacią Kylo Rena:

Vulture: Co najbardziej fascynuje cię w graniu Kylo Rena?

Adam Driver: Ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie, bo pracujemy w tej chwili nad czymś bardzo konkretnym związanym z tą postacią. Nie chciałbym zdradzić żadnych szczegółów w tej materii.

Trzeba przyznać, że Driver potrafi konsekwentnie nabierać wody w usta w kwestii jakichkolwiek wskazówek dotyczących fabuły Epizodu IX – powszechnie z resztą wiadomo, że zawsze można na nim polegać, jeśli chodzi o zachowanie zakulisowych tajemnic dla siebie. Co więcej, bezbłędnie potrafi wzbudzić w fanach zainteresowanie, nie ujawniając przy tym choćby najmniejszego skrawka informacji.

W dalszej części rozmowy artysta był już nieco bardziej wylewny:

Vulture: Wygląda na to, że granie postaci z tego uniwersum to świetna zabawa.

Adam Driver: Owszem, skala całego przedsięwzięcia jest bardzo interesującym doświadczeniem. Zazwyczaj przychodzi mi pracować z ludźmi, których podejście sprowadza się do mówienia: „Prosimy wszystkich o zachowanie papierosów, bo będą potrzebne przy nagrywaniu reszty filmu.” Ale przy Star Wars pracuje 4000 osób. To kompletnie odmienny proces.

Na koniec reporter magazynu stwierdził, że według części osób Adam „zbyt mocno skupia się na osiąganiu celów”. Aktor odniósł się do tej opinii:

Adam Driver: Nie myślę o sobie w ten sposób. Jeśli robię coś wykraczającego poza ramy i uznajemy to za nadmierne skupianie się, to być może, ale nie wiem. Na pewno nie jestem metodycznym aktorem. Lubię zachowywać koncentrację na planie, ale nie dlatego, że muszę w ten sposób narzucić coś innym ludziom. Czasem musisz zachować trzeźwe myślenie pomiędzy nagrywaniem scen, bo podczas pracy nad Star Wars niejednokrotnie mamy do czynienia z czystą komedią, gdy trwają przygotowania do kolejnych nagrań. Szturmowcy wpadają na ściany, bo nie widzą nic w swoich hełmach. Nie wiem zatem, skąd wzięła się opinia o nadmiernym skupieniu.

Choć nie poznaliśmy właściwie żadnych konkretów na temat powstającego IX Epizodu sagi Skywalkerów, to w żadnym wypadku nie można powiedzieć, by rozmowa z Adamem Driverem okazała się jałowa. To niezwykle interesujący i oryginalny aktor, który nie tylko świetnie wczuwa się w swoją rolę, ale też potrafi rozbudzić wyobraźnię czytelnika, odpowiadając enigmatycznie na zadane pytania.

Premiera dziewiątej części Gwiezdnych Wojen zaplanowana jest na 19 grudnia 2019 roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.