Gry

„Battlefront II” – nowa transmisja zdradza wszystkie szczegóły dodatku wprowadzającego Geonosis!

grievous-geonisis-cover

Na oficjalnym forum Star Wars: Battlefront II pojawiła się nowa transmisja dla społeczności, odkrywająca przed nami wszystkie tajemnice związane z nadchodzącym w tym miesiącu patchem, który wprowadzi mapę na planecie Geonosis, Obi-Wana Kenobiego oraz 212 Batalion Szturmowy. Postaraliśmy się podsumować dla Was najważniejsze kwestie zawarte we wpisie.

Na wstępie twórcy wyjaśniają, że mapa na Geonosis będzie stanowić przeciwieństwo wszystkich pól bitewnych zawartych w trybie Galaktycznego Szturmu – dotychczasowe mapy charakteryzowały się dość zamkniętą i linową strukturą, co w założeniu miało koncentrować główną oś rozgrywki w małym obszarze, dzięki czemu zmagania przeciwstawnych drużyn są bardzo intensywne. Pustynna Geonosis zapewni nam znacznie większy, bardziej otwarty i nieliniowy scenariusz rozgrywki, który nie będzie zmuszał żadnej z drużyn do „podążania za sznurkiem”, ale pozwoli na odrobinę improwizacji w wykonywaniu celów.

Jak to wszystko wyglądać będzie w praktyce? Dokładnie opisano przebieg wszystkich trzech faz bitwy o Geonosis, dzięki czemu możemy lepiej zrozumieć zamysł projektantów.

Faza I

Reaktywacja uszkodzonego AT-TE

Pierwsza faza skupiona będzie na starciu piechoty. Klony zmuszone będą wezwać wsparcie i reaktywować uszkodzonego AT-TE. Celem droidów jest zaś powstrzymanie zamiarów przeciwnika.

Faza ta będzie miała miejsce w kanionie, który okalać będzie sporo ukrytych ścieżek i miejsc, w których można znaleźć osłonę.

Faza II

Opancerzony transport piechoty

Kolejna faza rozgrywki będzie stanowić przejście z walki piechoty do bitwy pojazdów opancerzonych, co wymagać będzie zmiany dotychczasowej taktyki po obu stronach konfliktu.

Celem sił Republiki będzie zniszczenie dwóch transporterów opancerzonych droidów, które będą odporne na atak tak długo, aż pojazdy AT-TE oddadzą w ich kierunku strzał zakłócający pole ochronne. Zadanie musi być wykonane, zanim klonom skończą się posiłki.

Jak twierdzą deweloperzy, AT-TE będą kluczem do sukcesu tej fazy rozgrywki.

Faza III

Zabezpieczenie turbolaserów

Finalny etap walk polegać będzie na skoncentrowanym ataku klonów, których celem będzie odbicie turbolaserów, potrzebnych do zniszczenia okrętu-rdzenia typu Lucrehulk. Droidy muszą zrobić wszystko, by nie dopuścić do takiego obrotu spraw, ponieważ przejęcie dział oznacza natychmiastową przegraną Separatystów.

Kręgosłupem tej fazy będzie standardowy tryb zdobywania flagi, jednak znalazło się tu miejsce na mały haczyk.

Punkty, które muszą zdobyć klony, umiejscowione będą na przestrzeni 200 metrów. Aby zapobiec ciągłemu odbijaniu punktów przez każdą ze stron i nieustannej zabawie w kotka i myszkę, punkty będą mogły być przejmowane wyłącznie przez AT-TE, a raz zdobyty turbolaser nie będzie mógł być odbity przez droidy.


To by było na tyle, jeśli chodzi o opis rozgrywki, przejdźmy więc dalej.

Z pewnością ucieszy Was fakt, że AT-TE nie będą działały tak samo, jak dotychczas wszystkie duże pojazdy w Battlefront II. Maszyny kroczące Republiki będą w pełni sterowane przez graczy i nie będą nagle pojawiały się na polu bitwy, ale przez cały czas mają być na nim fizycznie obecne.

Poniżej możecie przyjrzeć się poruszającemu się modelowi pojazdu:

AT-TE Battlefront 2 walking

Żyjące otoczenie i burze piaskowe

Bitwa nie będzie odbywała się w zamkniętej przestrzeni – przez cały czas będziemy czuli, że jesteśmy częścią konfliktu na potężną skalę. Pomiędzy 2 a 3 fazą rozgrywki pojawi się także burza piaskowa, taka sama jak ta, którą pamiętamy z Ataku Klonów.

A na koniec… Model Obi-Wana Kenobiego, który trafi do gry razem z listopadowym patchem! Podoba się Wam?

Premiera dodatku z Geonosis zaplanowana jest na 28 listopada.

Jeśli interesuje Was więcej szczegółów na temat aktualizacji, koniecznie zajrzyjcie do oryginalnej transmisji  na forum.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.