Filmy

Zniszczony miecz Anakina Skywalkera może być wskazówką dla wątku z Epizodu IX

Broken_saber

Wszyscy doskonale pamiętamy scenę z Ostatniego Jedi, w której Rey i Kylo Ren walczyli przy użyciu Mocy o miecz świetlny Anakina Skywalkera (później także Luke’a Skywalkera), co ostatecznie doprowadziło do jego pęknięcia i zniszczenia. Młoda Jedi odzyskała fragmenty broni, lecz ewidentnie nie nadawała się ona już do użytku. Okazuje się jednak, że uszkodzona broń może być pomocna w odgadnięciu jednego z wątków fabularnych, jakie pojawią się w powstającym Epizodzie IX.

Prowadząca program The Star Wars Show, Andi Gutierrez, odbyła niedawno krótką wycieczkę po siedzibie Lucasfilmu, w trakcie której nagrywała materiał dla fanów. W nagraniu wideo przewinął się wspomniany wcześniej oręż używany przez protagonistkę Sequelowej Trylogii, zaś krążące po sieci zdjęcie przepołowionej rękojeści skłoniło fanów do pytań o znajdujący się wewnątrz kryształ Kyber – na pierwszy rzut oka wygląda na to, że on również pękł na pół.

star-wars-luke-lightsaber-destroyed

Do kwestii kryształu Kyber odnieśli się członkowie Lucasfilm Story Group, którzy uznawani są za „wyrocznie” we wszelkich sprawach związanych ze światem przedstawionym w Gwiezdnych Wojnach.

Jak napisał Leland Chee:

„Dla mnie wygląda na zniszczony. W filmie możecie zobaczyć, że pokruszone fragmenty złamanego kryształu Kyber świecą się na niebiesko.”

Teraz cofnijmy się w czasie o kilka tygodni. Pamiętacie jeszcze fotografie z umiejscowionego w Jordanii planu zdjęciowego dziewiątej części, które wypłynęły za sprawą podróżującej przez pustynię fanki? Część z Was zapewne wie także, że Jordania służyła już wcześniej za setting dla planety Jedha ze spin-offu Łotr 1, będącej… miejscem wydobycia kryształów Kyber.

Jest to oczywiście daleko idąca spekulacja, ale niewykluczone, że w Epizodzie IX zobaczymy Rey podróżującą na Jedhę, by zdobyć kryształ do skonstruowania własnego miecza świetlnego. Dodatkowo za taką wersją wydarzeń przemawia fakt, iż Daisy Ridley była widziana w okolicy wspomnianego planu zdjęciowego.

Co myślicie o tych rewelacjach? Zgadzacie się z taką teorią czy raczej uważacie, że to mało prawdopodobne? Dajcie znać w komentarzach!

Premiera Epizodu IX sagi Star Wars w reżyserii J.J. Abramsa przewidziana jest na 19 grudnia 2019 roku.

 

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.