Gwiezdne Wojny - Historie

Zadowalające wyniki sprzedaży „Hana Solo” na Blu-ray

Solo_Recenzja

Han Solo. Gwiezdne Wojny – historie jest posiadaczem niechlubnego tytułu pierwszego filmu z uniwersum odległej galaktyki, który okazał się finansową porażką. Choć produkcja reżyserii Rona Howarda zebrała bardzo pozytywne recenzje ze strony krytyków oraz widzów, to przez błędne decyzje szefostwa Disneya, pechową datę premiery i źle przeprowadzoną kampanię marketingową nie miał szansy trafić do tak szerokiego grona odbiorców, jak poprzednie produkcje spod szyldu Gwiezdnych Wojen. Jeśli jednak wierzyć najnowszym raportom, drugi spin-off odrabia straty poniesione podczas kinowej premiery i sprzedaje się całkiem dobrze w wydaniach Blu-ray.

Badania sprzedaży Solo: A Star Wars Story na amerykańskim rynku wykazują, że od swojej wrześniowej premiery edycja Blu-ray filmu rozeszła się w nakładzie około 800 tysięcy sztuk. Nie znamy dokładnych liczb odnoszących się do sprzedaży płyt na świecie, a badania rynkowe nie uwzględniają też kopii sprzedanych za pośrednictwem dystrybucji cyfrowej, ale jeśli zsumujemy najbardziej prawdopodobne wyniki, to nawet przy najgorszym scenariuszu Han Solo mógł rozejść się w ciągu ostatnich dwóch miesięcy w nakładzie ponad miliona egzemplarzy (liczby te są prawdopodobnie znacznie wyższe, ponieważ sprzedaż na całym świecie nie mogła być wiele mniejsza od tej w USA, ale bez koniecznych danych ciężko nam w tej chwili spekulować). Warto w tym miejscu zaznaczyć, że do kin na film wybrało się znacznie mniej osób.

Mimo wszystko pamiętajmy, że wyniki Hana Solo wciąż są dużo gorsze od innych filmów sagi Star Wars. Zestawienie sprzedaży płyt Blu-ray dotychczasowych tytułów stworzonych pod egidą Walta Disneya prezentuje się następująco:

  • Przebudzenie Mocy: 3 420 540 sprzedanych płyt Blu-ray, zarobił $85 376 678.
  • Łotr 1: 1 862 376 sprzedanych płyt Blu-ray, zarobił $38 160 084.
  • Ostatni Jedi: 1 772 048 sprzedanych płyt Blu-ray, zarobił $40 509 017.
  • Han Solo: 789 549 sprzedanych płyt Blu-ray, zarobił $18 396 492.

Liczby nie są oszałamiające, ale miejmy na uwadze fakt, że Solo wciąż miał znacznie mniej czasu na rozwinięcie skrzydeł, ponieważ jest na rynku dopiero od nieco ponad dwóch miesięcy.

Jeżeli nie zaopatrzyliście się jeszcze w swoją kopię filmu, możecie to zrobić w każdej chwili, kupując jedno z dostępnych w Polsce wydań: Blu-ray, Blu-ray 3D lub DVD.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.