Książki i komiksy

Komiksowa seria „Shadow of Vader” anulowana

shadow-of-vader-issue-1-cover-cropped

Na początku października Marvel Comics zapowiedział wydanie serii komiksów pod tytułem Shadow of Vader, które miały skupić się na dalszym rozwoju postaci Dartha Vadera. Fani cieszyli się, że po zakończeniu głównej serii Darth Vader będziemy mieli szansę śledzić dalsze losy Mrocznego Lorda Sithów pod nową nazwą. Niestety, nie minęło wiele czasu i już w połowie października ogłoszono, że autor Shadow of VaderChuck Wendig – został zwolniony, czego powodem miały być polityczne i zbyt agresywne wpisy w mediach społecznościowych. Wydanie komiksów stanęło pod znakiem zapytania, jednak spekulowano, że cykl zwyczajnie zaliczy opóźnienie, po czym przejmie go inny autor (tym bardziej, że pierwsze trzy numery zostały już napisane przez Wendiga). Teraz mamy pewność, że seria nie ujrzy światła dziennego.

Jak donosi The Hollywood Reporter, powołując się na wieści przekazane bezpośrednio przez Marvel Entertainment, cykl został anulowany i nie będzie wznawiany:

STAR WARS SHADOW OF VADER #1 (z 5) i STAR WARS SHADOW OF VADER #2 (z 5) zostały anulowane i nie będą wznawiane.”

Nie wiadomo w tej chwili nic na temat przyszłości komiksów lub czegokolwiek, co miałoby je zastąpić.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.