Gry

Obi-Wan w nowej transmisji przybliżającej patch do „Battlefront II”!

Kenobi_Battlefront_II

Nowa i jednocześnie ostatnia przed listopadowym patchem Transmisja dla społeczności pojawiła się na oficjalnym forum Star Wars: Battlefront II. Twórcy przedstawili w niej wszelkie szczegóły związane z zawartym w aktualizacji Obi-Wanem Kenobim oraz dwie grafiki, które ukazują nam dostępne aparycje bohatera.

Dowiedzieliśmy się dziś całkiem sporo o umiejętnościach, jakimi będzie się posługiwał brodaty Mistrz Jedi. Wiemy także, jakie otrzyma gwiezdne karty, kwestie dialogowe i zwycięskie pozy.

Zacznijmy od najważniejszego, czyli umiejętności, które opisaliśmy dla Was poniżej (tłumaczenie nazewnictw zostało wykonane przez nas, więc może różnić się od tego, jakie zobaczycie w polskiej wersji gry):

Miecz świetlny

Obi-Wan jest Rycerzem Jedi doskonale wyszkolonym w sztuce defensywnej, w związku z czym będzie znacznie sprawniej blokował strzały z blasterów i ataki innych mieczy świetlnych, niż pozostali użytkownicy Jasnej oraz Ciemnej Strony Mocy. Poziom jego staminy ma być najwyższy spośród wszystkich bohaterów.

Silne pchnięcie Mocą

Obi-Wan wykona potężne pchnięcie Mocą, które powali i odepchnie wszystkich wrogów w zasięgu, zadając im przy tym obrażenia. Umiejętność ta może być zaadaptowana w zależności od sytuacji – przytrzymanie przycisku użycia spowoduje zwiększenie jej zasięgu i siły.

Defensywna szarża

Choć nazwa tej umiejętności brzmi jak oksymoron, to po zapoznaniu się z jej specyfiką zrozumiecie zamysł tego zabiegu. Używając szarży, Kenobi będzie jednocześnie wymachiwał swoim mieczem świetlnym, odbijając wszelkie strzały z blasterów i zadając obrażenia przeciwnikom, którzy staną mu na drodze.

Ograniczająca sztuczka umysłowa

Dla prawdziwego fana nie będzie żadnym zaskoczeniem, że Obi-Wan to mistrz sztuczek umysłowych – udowodnił to niejednokrotnie w filmowej sadze oraz serialowych Wojnach Klonów. Wszelkie umiejętności przeciwników, którzy znajdą się w zasięgu sztuczki umysłowej, zostaną na krótki moment zablokowane. Niemożliwe będzie także wykonanie uniku.

To by było na tyle, jeśli chodzi o umiejętności Obi-Wana. Przejdźmy teraz do kwestii kosmetycznych i głosowych.

Poniżej prezentujemy Wam alternatywną skórkę dla Kenobiego, inspirowaną jego wyglądem z Zemsty Sithów (na grafice tytułowej widzieliście podstawową aparycję). Jej koszt to 40 000 kredytów lub 1000 kryształów. Co ciekawe, nie podano nam, ile kredytów trzeba będzie zapłacić za odblokowanie samego bohatera.

Kenobi_Battlefront_II_alter

Możecie również zapoznać się z liniami dialogowymi, jakie aktor głosowy Obi-Wana z serialu Wojny KlonówJames Arnold Taylor – nagrał dla swojego bohatera (w wersji angielskiej):

 • “Let the negotiations begin.”
 • “You want to go home and rethink your life.”
 • “You haven’t exactly impressed me today.”
 • “Oh my. And here I thought Master Yoda was sending me somewhere relaxing.”
 • “I understand you’ve had some troubles recently.”
 • “Hello there.”
 • “So uncivilized.”
 • “Why do I get the feeling you’re going to be the death of me?”
 • “When I cut you in half, I should have aimed for your neck instead.”
 • “The strongest defence is a swift and decisive offence.”
 • “Ugh — like bathing in a lake of venom-mites.”
 • “Your perversion of the Force ends here.”
 • “I’m glad to see you’re enjoying yourselves.”
 • “Let’s avoid any of General Skywalker’s „techniques”, shall we?”
 • “Evil will always find a master, won’t it?”
 • “Trandoshans. Always so touchy.”
 • “I will do what needs to be done.”
 • “There is no death, there is the Force.”

212 Batalion Szturmowy

Wraz z Kenobim do gry trafi 212 Batalion Szturmowy, który w czasie Wojen Klonów służył pod rozkazami Komandora Cody’ego i wspomnianego Mistrza Jedi.

Jeśli interesuje Was więcej szczegółów najbliższej aktualizacji, zachęcamy Was do odwiedzenia naszego poprzedniego artykułu, w którym opisaliśmy szczegóły bitwy o Geonosis. Możecie też zajrzeć do oryginalnej Transmisji, żeby dowiedzieć się co nieco o gwiezdnych kartach nowego bohatera.

Patch wprowadzający Kenobiego, Geonosis i 212 Batalion Szturmowy ukaże się 28 listopada.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.