Wydarzenia

Yoda drugim imieniem chłopca z Warszawy – pierwszy taki przypadek w Polsce

yoda-advice-featured-1

Mieszkający w Warszawie Wojciech Staszewski ma w ostatnich dniach spore powody do radości, ponieważ po długich zmaganiach z machiną urzędniczą, synowi Wojciecha oficjalnie przyznano drugie imię – i to nie byle jakie, bo mowa o imieniu Yoda.

Jak pisze na swoim facebookowym profilu zadowolony tata, na drodze do nadania nowego imienia stało sporo przeszkód, spośród których największą była prawdopodobnie Rada Języka Polskiego, niespecjalnie skora do pozytywnego zaopiniowania pomysłu, tłumacząc przy tym, że „Yoda to m.in. istota o zielonej skórze i mierząca ok. 130 cm.”.

Ostatecznie sprawa dobrnęła do szczęśliwego zakończenia, a kilka dnia temu z Urzędu Stanu Cywilnego nadeszło pismo o zaakceptowaniu zmiany drugiego imienia syna na Yodę.

Nie pozostaje nam nic innego, jak pogratulować wygranej batalii i powitać w naszej społeczności małego Yodę. Oby w przyszłości cechowała go równie wielka mądrość, co zielonego Mistrza Jedi!

Podobne posty

Jeden komentarz

  1. a synek po 18-stu latach bycia pośmiewiskiem usunie swoje drugie imię w urzędzie, i po co mu robić taką krzywdę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.