Saga Star Wars

Zgryźliwość Luke’a w „Ostatnim Jedi” nie była pomysłem Riana Johnsona

Star Wars: The Last Jedi Luke (Mark Hamill)

Luke Skywalker to postać niezaprzeczalnie legendarna w świecie Gwiezdnych Wojen. Jego przemiana w Ostatnim Jedi z pozytywnego bohatera, który dostrzegał dobro nawet w Lordzie Vaderze, w zgryźliwego samotnika, chowającego się przed wszechświatem na samotnej wyspie, mogła zaskoczyć sporą część fanów sagi. Ocena tej transformacji to sprawa subiektywna dla każdego widza, ale niezależnie od tego, co o niej sądzicie, prawdopodobnie zainteresuje Was fakt, że pomysłu tego nie powinno się przypisywać reżyserowi ósmej części, Rianowi Johnsonowi.

Do takiej konkluzji możemy dojść po przeczytaniu instagramowego wpisu jednego z artystów pracujących nad The Last Jedi, Christiana Alzmanna. Twierdzi on, że pomysł zmęczonego życiem Luke’a, który po serii porażek postanowił odwrócić się od galaktyki, narodził się jeszcze przed powstaniem Przebudzenia Mocy.

Przy okazji możemy także przyjrzeć się jednemu z konceptów wyglądu Skywalkera – można wyczuć tu nieco inspiracji japońskimi samurajami.

„Oto pierwsza grafika, którą stworzyłem na potrzeby Gwiezdnych Wojen: Przebudzenia Mocy. To był styczeń 2013 roku. Luke opisywany był jako ktoś w stylu pułkownika Kurtza, chowającego się przed światem w jaskini. Ciężko było mi uwierzyć, że mogłem stworzyć ten obraz (…).”

Chociaż Skywalker na początku filmu faktycznie był zgryźliwym tetrykiem, pamiętajmy, że ostatecznie, gdy jego przyjaciele i rodzina byli u progu zagłady, nawrócił się i poświęcił swoje życie*, by ich uratować.

*Tudzież połączył się z Mocą.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.