Książki i komiksy

„Thrawn: Treason” trzecią częścią serii od T. Zahna! Mamy opis i okładkę

thrawn-cover-reveal-tall

„It’s treason, then.” Na oficjalnym portalu StarWars.com zapowiedziano właśnie premierę nowej gwiezdnowojennej powieści Timothy’ego Zahna. Będzie to oczywiście kolejna książka o Wielkim Admirale Thrawnie i w wersji anglojęzycznej ukaże się ona jako Thrawn: Treason.

thrawn-treason-cover

„Wielki Admirał Thrawn staje przed ostatecznym sprawdzianem lojalności wobec Imperium w epickiej powieści Star Wars bestsellerowego autora Timothy’ego Zahna.

«Jeśli mam służyć Imperium, nakaż mi być lojalnym.»

Tak brzmiała obietnica, którą wielki admirał Thrawn złożył Imperatorowi Palpatine’owi w czasie ich pierwszego spotkania. Odtąd Thrawn był jednym z najskuteczniejszych sługów Imperium, ścigając swoich wrogów po sam kraniec znanej galaktyki. Ale o ile Thrawn stał się doskonałą bronią, Imperator marzy o czymś znacznie bardziej niszczycielskim.

Teraz, gdy jego program TIE Defender zostaje wstrzymany ze względu na sekretny projekt Krennica znany jako Gwiazda Śmierci, Thrawn zdaje sobie sprawę, że potęgę w Imperium mierzy się nie tylko militarnymi osiągnięcami czy taktyczną skutecznością. Nawet największy intelekt nie może konkurować z mocą unicestwiania całych planet.

Gdy Thrawn pracuje, by zapewnić sobie miejsce w hierarchii imperialnej, jego były protegowany Eli Vanto powraca z ostrzeżeniem dotyczącym ojczystego świata Thrawna. Jego opanowanie strategii musi wskazać mu jedną z możliwych do wyboru ścieżek: obowiązek wobec Chissów lub wierność Imperium, któremu przysiągł służyć. Nawet jeśli właściwy wybór oznacza zdradę.”

Na półki amerykańskich księgarń trzecia nowokanoniczna książka o Thrawnie trafi latem przyszłego roku. Co zaś tyczy się polskiego wydania, wciąż nie mamy informacji nawet na temat pierwszej powieści Zahna.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.