Książki i komiksy

“Thrawn: Treason” trzecią częścią serii od T. Zahna! Mamy opis i okładkę

thrawn-cover-reveal-tall

“It’s treason, then.” Na oficjalnym portalu StarWars.com zapowiedziano właśnie premierę nowej gwiezdnowojennej powieści Timothy’ego Zahna. Będzie to oczywiście kolejna książka o Wielkim Admirale Thrawnie i w wersji anglojęzycznej ukaże się ona jako Thrawn: Treason.

thrawn-treason-cover

“Wielki Admirał Thrawn staje przed ostatecznym sprawdzianem lojalności wobec Imperium w epickiej powieści Star Wars bestsellerowego autora Timothy’ego Zahna.

«Jeśli mam służyć Imperium, nakaż mi być lojalnym.»

Tak brzmiała obietnica, którą wielki admirał Thrawn złożył Imperatorowi Palpatine’owi w czasie ich pierwszego spotkania. Odtąd Thrawn był jednym z najskuteczniejszych sługów Imperium, ścigając swoich wrogów po sam kraniec znanej galaktyki. Ale o ile Thrawn stał się doskonałą bronią, Imperator marzy o czymś znacznie bardziej niszczycielskim.

Teraz, gdy jego program TIE Defender zostaje wstrzymany ze względu na sekretny projekt Krennica znany jako Gwiazda Śmierci, Thrawn zdaje sobie sprawę, że potęgę w Imperium mierzy się nie tylko militarnymi osiągnięcami czy taktyczną skutecznością. Nawet największy intelekt nie może konkurować z mocą unicestwiania całych planet.

Gdy Thrawn pracuje, by zapewnić sobie miejsce w hierarchii imperialnej, jego były protegowany Eli Vanto powraca z ostrzeżeniem dotyczącym ojczystego świata Thrawna. Jego opanowanie strategii musi wskazać mu jedną z możliwych do wyboru ścieżek: obowiązek wobec Chissów lub wierność Imperium, któremu przysiągł służyć. Nawet jeśli właściwy wybór oznacza zdradę.”

Na półki amerykańskich księgarń trzecia nowokanoniczna książka o Thrawnie trafi latem przyszłego roku. Co zaś tyczy się polskiego wydania, wciąż nie mamy informacji nawet na temat pierwszej powieści Zahna.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.